1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. رشد قیمت خودروهای هیبریدی

رشد قیمت خودروهای هیبریدی

30 آبان 1398
  • 0

بررسی قیمت خودروهای خارجی در نخستین روزهای پس از سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین، حاکی از افزایش ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومانی محصولات هیبریدی در بازار است. شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در نخستین ساعت روز جمعه گذشته با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه، سهمیه‌بندی بنزین برای همه وسایل نقلیه بنزین‌سوز آغاز می‌شود.
براساس اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای هر لیتر هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای به ازای هر لیتر سه هزار تومان خواهد بود؛ همچنین قیمت بنزین سوپر هر لیتر سه هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است. حال آن‌طور که برخی نمایشگاه‌داران خودروهای خارجی پایتخت می‌گویند، در این هفته، خودروهای تویوتا در مدل‌های «کمری» و «پریوس» حدود ۱۰۰ میلیون تومان افزایش قیمت داشتند و هیوندا در مدل «سوناتا» نیز حدود ۵۰ میلیون تومان افزایش را تجربه کرد.
همچنین احمد نعمت‌بخش‌ دبیر انجمن خودروسازان نیز در مورد بازار خودروهای داخلی گفت:تجربه افزایش قیمت حامل‌های انرژی در سال‌های گذشته، نشان می‌دهد که این بازار در ابتدا شاید برای چند ماه با رکود مواجه شود، اما پس از آن اوضاع دوباره به حالت عادی بازمی‌گردد. وی افزود: نقدینگی سرگردان در دست مردم، رقم بالایی است و این موضوع، احتمال هجوم برای خرید خودروها را افزایش می‌دهد. نعمت‌بخش بیان کرد:‌ به دلیل فروش نرفتن خودروها در حاشیه بازار (قیمت‌گذاری دستوری)، اختلاف بین قیمت بازار و کارخانه‌ وجود دارد و همین مساله تقاضای خرید را همچنان بالا نگه می‌دارد.نظرات