1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. کارشناس صنعت خودرو: مردم خواهان ورود خودروهای جدیدتر به بازار ایران هستند

کارشناس صنعت خودرو: مردم خواهان ورود خودروهای جدیدتر به بازار ایران هستند

10 آذر 1398
  • 1

یک کارشناس حوزه خودرو معتقد است که خروج پراید و پژو ۴۰۵ از خط تولید بر اساس مصوبه شورای استاندارد و بر اساس درخواست مردم برای ورود خودروهای جدید بوده است.

آرش کجویی با تاکید بر این مطلب، افزود: بر اساس مصوبه شورای عالی استاندارد، خودروسازان می‌توانند با رعایت استاندارد خودروهای جدیدی را جایگزین این دو خودرو کنند.

وی در این خصوص تصریح کرد: البته با توجه به شرایط تحریم و محدودیت‌های که خودروسازان داخلی با آن رو به رو هستند، نمی‌توان انتظار داشت که ناگهان تعداد زیادی از خودروهای قدیمی تولیدشان متوقف شود و تلاش هم بر این بود که تصمیم‌گیری در این زمینه به شکلی پلکانی انجام شود.

این کارشناس حوزه خودرو در ادامه با اشاره به درخواست های مصرف کنندگان برای ورود خودروهای جدید به بازار نیز افزود: البته نظر مردم و کارشناسان هم بر ورود خودروهای با کیفت تر و دارای آپشن های جدیدتر به بازار بوده است.

کجویی در خصوص قیمت خودروها نیز ادامه داد: البته این وضعیت افزایش نرخ دلار و تحریم ها نیز بر قیمت تمام شده خودروهای ارایه شده توسط خودروسازان بی تاثیر نبوده است که دستگاه های مرتبط نسبت به کنترل وضعیت به خوبی اقدام کردند.

وی تصریح کرد:باید توجه داشت که تورم بر تمامی بازارها تاثیر می گذارد و علاوه بر خودرو سایر کالاهای سرمایه ای نیز در چند هفته اخیر با افزایش قیمت مواجه بوده اند.نظرات

  • سعید سعید (10 آذر 1398 ساعت 12:59)

    سلام. ماشین باید جی پی اس و اتومات بودن و کسی هوا و همه امکانات ماشین غربی داشته باشه که مردم انگیز برای خرید داشته باشند قیمت باید پایین باشه ماشین فقط بدنه اش عوض می کنند و دلشون خوش ماشین میدهند ندید بهتر ماشین به روز بدید قیمت مسخره است هر روز می برند بالا در خارج وقتی ماشین از رد خارج می شود و یا تولد هر سال می شود میاد پایین اینجا این نمی بییند فقط می بینند دلار و بنزین گرون شده کی به فکر مردم وقتی دولتی باشه همین.. وقتی خصوص باشه قیمت رقابت میدهند بیرون اگر اجازه بدهند کشورهای دیگه بیان در بازار با این شرایط گمرک حمایت از کالا ایرانی این وضع کشور با این ماشین بی کیفیت وقتی رقابت باشه مشخص میشه کی مرد عمل و کی سازنده واقعی ..... حمایت نمی کنم از این ماشین ایران در بازار و قطعات بی کیفیت که هر روز سر و دم وسایل می زنند و پلاستیک بی کیفیت به کار می ببرند که هر دقیقه یا هر چند مدت یک بار برید خرید کنید.. ژاپن مسلمان نیستند ولی شرف داره حلال کار می کنه ما مسلمان هستیم این وضع