1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. مدیر کل تعزیرات حکومتی: گران فروشی خودروسازها را به ما گزارش کنید

مدیر کل تعزیرات حکومتی: گران فروشی خودروسازها را به ما گزارش کنید

14 آذر 1398
 • 8

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: پس از گرانی بنزین برخی خودروسازها اقدام به گرانی خودرو کردند که پرونده هایی در این مورد تشکیل می شود. اگر کسی خودرویی دریافت کرده که گران تر از قیمت قبل بوده است، به سازمان تعزیرات اعلام کند.

اسفنانی مدیر کل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران با بیان اینکه پس از اصلاح قیمت بنزین که سبب گران شدن آن شد، ممکن بود یک شوک قیمتی در بازار ایجاد شود، گفت: برخی افراد قصد سوء استفاده از این موقعیت برای گران کردن اجناس و کالاهای خود داشتند. اما با تاکید دولت و تصویب ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت از مصرف کننده، همه بخش ها شامل اتاق های بازرگانی، اصناف و اتحادیه ها تصمیم گرفتند تا اطلاع ثانوی افزایش قیمتی صورت نگیرد.

وی اشاره کرد: البته گزارش هایی در مورد افزایش قیمت برخی کالاها داشتیم که بعضی از آن ها مانند کرایه مسافربرهای شخصی و کرایه وانت بارها ناشی و متاثر از گرانی بنزین بوده است. با تخصیص سهمیه بنزین بیشتر برای وانت بارها، بهانه افزایش قیمت از آن ها گرفته شده است اما مسافربرهای شخصی چون بدون مجوز فعالیت می کنند و تابع هیچ سازمانی نیستند، اساس کارشان خلاف قانون است و به همین جهت بعید نیست با افزایش قیمت کرایه ها، یک اقدام خلاف قانون دیگر انجام دهند.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران درباره تاکسی ها نیز اظهار کرد: تاکسی ها چون زیر مجموعه سازمان تاکسیرانی هستند، امکان نظارت وجود دارد و اگر راننده تاکسی تخلف کند، می توان شماره ماشین را به سازمان تاکسیرانی اعلام کرد تا با او برخورد شود.

وی در ادامه به خودروسازها اشاره کرد و افزود: در سال گذشته و امسال حدود 13 هزار پرونده تخلف درباره خودروسازها در سازمان تعزیرات حکومتی دایر شده است. این خودروسازها در سه قالب تخلف کرده اند که به آن ها رسیدگی شد و حکم های سنگینی نیز برای برخی از آن ها صادر شد. عمده تخلف خودروسازها، عدم تحویل خودرو بود یعنی پول مردم را گرفتند و علی رغم اینکه تعهد کرده بودند در زمان مشخصی خودرو را به مردم تحویل دهند، نه تنها خلف وعده کردند بلکه ماه های بعد هم به تعهدشان عمل نکردند. پس از مدتی نیز ادعا کردند باید مابه التفاوت قیمت پرداخت شود که این تخلف محسوب می شود.

اسفنانی درباره دیگر تخلفات خودروسازها و فروشندگان خودرو گفت: تقلب و گران فروشی از دیگر تخلفاتی است که خودروسازها و فروشندگان مرتکب شدند. پس از گرانی بنزین نیز، برخی از خودروسازها اقدام به گرانی خودرو کردند که پرونده هایی در این مورد تشکیل می شود. اگر کسی خودرویی دریافت کرده است که گران تر از قیمت قبل بوده است، به سازمان تعزیرات اعلام کند.

منبع تسنیم


نظرات

 • محمدرضا محمدرضا (15 آذر 1398 ساعت 15:38)

  آقا این تعزیرات کلا یک سازمان دکوری هست من الان یک ماهه یک گزارش تخلف رو در سایت تعزیرات ثبت کردم هیچ ترتیب اثری داده نشده . اینقدر سر مردم رو شیره نمالید

 • یه ایرانی یه ایرانی (15 آذر 1398 ساعت 00:44)

  با سلام
  مدیر محترم سایت با سلام
  محبت کنید به مدیر کل تعزیرات حکومتی اعلام کنید که نمایندگی های ایران خودرو و سایپا بسیار تعداد کمی خودرو به بازار تزریق می کنم تا همچنان خودرو با فاصله چند میلیونی از نمایندگی در بازار ، خرید و فروش گردد
  مثلاً پژو ۴۰۵ tu5 در نمایندگی که احتمال ثبت نام آن نیز از طریق اینترنت نزدیک به صفر می باشد ۶۷ میلیون تومان ولی در بازار ۹۰ میلیون می باشد
  لطفاً برخورد کنید

 • reza reza (14 آذر 1398 ساعت 21:58)

  هان مشو نومید چون واقف نِه‌ ای از سِرّ غیب باشد اندر پرده بازی‌های پنهان غم مخور

 • حسین حسین (14 آذر 1398 ساعت 21:40)

  سلام این شرایط ثبت نام ایرانخودرو به نحوی است که خیلی ها سو استفاده میکنن وبرایه ثبت نام مبالغ هنگفتی میگیرند
  چرا ایران خودرو سایت را کامل باز نمیگذارد همه خانواده ها ثبت نام کنند وبه ترتیب اولویت به مردم خودرو تحویل بدهند اولویت هم با انهایی که خودرو ندارند و یا زمان زیادی از خرید خودرو قبلیشان از ایران خودرو و سایپا گذشته باشد

 • مسعود مسعود (14 آذر 1398 ساعت 15:06)

  خخخخ

 • مجید مجید (14 آذر 1398 ساعت 13:41)

  فقط ورود آقای ریسی ریس محترم قوه قضاییه قادر به مها رقیمت خودروهای داخلی در بازار آزاد هست وبس. خدا به همه ما مصرف کنندگان رحم کند دلالان وکارچاق کن ها بازار آزاد خودرو را در دست دارند.

 • رحیم رحیم (14 آذر 1398 ساعت 12:29)

  آقای مدیر لطفا بازرسان که در گنجینه نگه داشتید خودتان بفرستید نه تنها خودرو بلکه کلیه اجناس که گرانی آنها کمر مردم را شکسته مخفیانه بررسی کنند ببینند چه فلاکتی این مردم بدبخت دارند سرتان را زیر برف کرده و خودتان را الکی به خواب نزنید که فردای قیامت و شاید این دنیا جواب پس خواهید داد بترسید از نفرت و خشم خدا و البته حق الناس

 • ثبت نام کپچر نگین خودرو ثبت نام کپچر نگین خودرو (14 آذر 1398 ساعت 11:54)

  دو ساله داد می زنیم, شکایت می کنیم,خواهش می کنیم و.... که به داد مشتریان بیچاره نگین خودرو نماینده رنو برسید که صد میلیون پول ماشین دادن به اقایون که خوردن و یه لیوان اب هم روش!!!!!!!چیکار کردین شما مدیرای بی خیال و بی غم جز پاسکاری ملت بیچاره,که حالا بقیه به شما گزارش بدن. شما هم حقوق چند ده میلیونی رو حال کن فعلا تا نوبت حسابرسیتون بشه! چه جوری میخورین این پولارو آخه لامصب!!