1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. معرفی محبوب‌ترین خودروی پلاگین هیبریدی انگلستان در سال ۲۰۱۹ + عکس

معرفی محبوب‌ترین خودروی پلاگین هیبریدی انگلستان در سال ۲۰۱۹ + عکس

3 بهمن 1398
  • 0

گزارش‌ها حاکی است که میتسوبیشی اوتلندر پلاگین هیبریدی، محبوب‌ترین خودروی پاک و دوستدار محیط زیست در بازار انگلستان است.

در سال های اخیر که استفاده از خودروهای پاک الکتریکی، هیبریدی و پلاگین هیبریدی در بسیاری از کشورهای جهان علی الخصوص کشورهای پیشرفته و توسعه یافته، افزایش قابل توجهی پیدا کرده است، شرکت های خودروسازی مختلف نیز به سمت و سوی توسعه، تولید و عرضه این نوع از خودروها روی آورده اند تا بتوانند نظر و توجه خیل عظیمی از طرفداران وسائل نقلیه دسوتدار محیط زیست را به سمت و سوی خود جلب کنند و بدین ترتیب سهم خود را در بازارهای جهانی افزایش دهند.

mitsubishi-outlander-phev-2018-iran-10.jpg

حالا بر اساس آمار و گزارش های منتشر شده در وب سایت insideevs، میتسوبیشی اوتلندر پلاگین هیبریدی (Mitsubishi Outlander PHEV) همچنان محبوب‌ترین خودروی پاک و برقی در بازار انگلستان باقی مانده و به نظر می رسد که این خودروساز ژاپنی توانسته به خوبی نظر مشتریان و طرفداران انگلیسی را به این محصول جلب کند و آنها را از عملکرد همه جانبه آن راضی نگه دارد.

mitsubishi-outlander-phev-2018-iran-28.jpg

بر اساس آمار و ارقامی که توسط موسسه RAC تهیه و منتشر شده است، این خودرو قادر است قبل از آنکه موتور بنزینی وارد عمل شود، ۲۸ مایل تنها با استفاده از قدرت الکتریکی بپیماید که همین امر موجب می شود از یکی از بزرگترین رقبای خود، نیسان لیف، سبقت گرفته و جلو بزند.

همچنین کارشناسان این موسسه خاطرنشان کرده اند که در پایان سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ میلادی، ۴۳ هزار و ۶۱۷ دستگاه خودروی پلاگین هیبریدی میتسوبیشی اوتلندر در خیابان های بریتانیا حضور داشته این در حالیست که این رقم برای نیسان لیف تنها ۲۶ هزار و ۷۶۶ دستگاه بوده است.

همان‌طور که از نام این‌گونه خودروها مشخص است، باتری‌های به‌کار رفته در آن قابلیت شارژ شدن با برق شهری در منزل یا ایستگاه‌های شارژ مخصوص این خودروها را دارند. در صورتی که باتری ظرفیتش رو به اتمام باشد، موتور الکتریکی در کنار پیشرانه‌های بنزینی کار خواهد کرد.

2.jpg

از بزرگ‌ترین مزایای خودروهای پلاگین هیبرید می‌توان به نگران نبودن کاربران برای اتمام شارژ باتری به کار رفته در آن است. از طرفی مسافت قابل پیمایش یک خودروی پلاگین هیبریدی را ظرفیت مخزن سوخت بنزین آن تعیین می‌کند که البته میزان شارژ باتری به کار رفته در آن نیز به شدت تأثیرگذار است. البته یکی از بزرگترین معایب آنها این است که از خودروهای هیبریدی معمولا قیمت بالاتری دارند.

بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای و حفظ بیش‌تر محیط زیست، خودروهای تمام پاک و دوستدار محیط زیست اعم از وسایل نقلیه برقی، هیبریدی و پلاگین هیبریدی را به تولید انبوه برسانند.

منبع ایسنا


نظرات