1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اطلاعیه
  4. اعلام طرح شورای شهر برای ممنوعیت تردد در تهران + جزيیات

اعلام طرح شورای شهر برای ممنوعیت تردد در تهران + جزيیات

18 فروردین 1399
  • 0

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در تشریح مصوبات دویست و ششمین جلسه علنی شورای شهر تهران که دیروز یکشنبه (هفدهم‌فروردین ماه) برگزار شد، گفت: امروز اعضای شورا از ساعت 8 صبح فعال بودند و با شهردار تهران جلسه هم اندیشی داشتیم و شهردار تهران نیز گزارش عملکرد خود را ارائه کردند تا برای اعضای شورا جزئیات عملکرد شهرداری در مقابله با کرونا مشخص شود.

رئیس شورای شهر تهران افزود: 2طرح دو فوریت داشتیم که یکی از آن‌ها تغییر در اجرای جلسه شورای شهر تهران بود که قرار شد با هئیت وزیران مکاتبه شود و در آن درخواست شود اگر شرایط اضطراری شد، اعضای شورا بتوانند جلسه خود را به شکل غیر علنی برگزار کنند.

هاشمی گفت: به دلیل تعطیلی دو هفته‌ای شورای شهر تهران‌، اعضای شورا دل پری داشتند و تعداد تذکرات زیاد بود و پس از تذکرات وارد دستور جلسه شدیم و آقای رسولی خزانه دار شورای شهر تهران درباره بودجه غیر کرونایی شهرداری تهران توضیحاتی داد.

او ادامه داد: تصمیمات کرونایی در شورای شهر تهران اتخاذ نمی‌شود و ما با ستاد کرونا هماهنگ هستیم، زیرا تصمیمات خارج این ستاد می‌تواند سوء تفاهم ایجاد کند و ما تنها پیشنهاد خود را اعلام‌ می‌کنیم تا در ستاد کرونا تصمیم گیری شود.

رئیس شورای شهر تهران افزود: یکی از پیشنهاد‌های ما در کنار کاهش ظرفیت فعالیت و تعطیلی مراکز مدیریت تردد برای کنترل تردد مردم بود و پیشنهاد ما تقسیم بندی شهروندان بر اساس رقم پایانی کد ملی آن‌هاست تا به این شکل شهروندان به ده دهک تقسیم بندی شوند و شکل تردد آن‌ها به یک دهم در روز کاهش پیدا کند. (هر فرد در ماه تنها سه روز بتواند تردد کند).

هاشمی گفت: افزایش تعداد تست کرونا در شهر تهران مطرح شد و ما باید تعداد تست‌ها را افزایش دهیم و لازم است که شهرداری نیز در این مسیر گام بردارد، زیرا تنها غربالگری و تست به شکل دماسنجی کافی نیست و ما زمانی که ادعای ساخت کیت‌های آزمایشی کرونا را داریم باید ظرفیت تولید افزایش پیدا کند و از قالب تبلیغات رسانه‌ای خارج شود.

او ادامه داد: از زمان شیوع ویروس کرونا گرمخانه‌های شهرداری تهران دایر بود و این شکل تجمع معتادان متجاهر به دلیل تعطیلی برخی از مراکز فعال بود که وظیفه خود را به درستی انجام‌ ندادند و موجب شد بسیاری از آن‌ها در معابر مشاهده شوند.نظرات