1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. رد شدن از هفت خوان خرید خودروهای قرعه کشی - سامانه هایی که مدام اخطار می‌دهند

رد شدن از هفت خوان خرید خودروهای قرعه کشی - سامانه هایی که مدام اخطار می‌دهند

7 خرداد 1399
 • 5

خریداران خودرو از دیروز مدام درگیر ثبت نام هستند و هر بار در یکی از بخش های سایت مشکل پیدا کرده و نتوانسته اند خرید کنند.

طرح فروش فوری 11 محصول ایران خودرو و سایپا از روز 4 خردادماه به مدت 10 روز تا 14 خرداد ماه آغاز شده است. در این طرح فروش که به صورت قرعه کشی و شبانه روزی اجرا می شود شروط مختلفی برای ثبت نام کنندگان در نظر گرفته شد که تا دست دلالان و واسطه گران کوتاه و خودرو در نهایت به مصرف کننده واقعی برسد.

متقاضیان خرید خودرو در فروش فوق‌العاده ایران خودرو و سایپا چگونه ثبت نام کنند؟

متقاضیان با مراجعه به سایت شرکت‌های خودروسازی پیش ثبت نام اولیه را انجام داده و از طریق این سایت برای احراز هویت به سامانه "امتا" ورود کرده و مراحل لازم را انجام می دهند. پس از این مرحله دوباره به سایت خودروسازی مراجعه کرده و با معرفی حساب، برای خرید خودرو اعلام آمادگی می‌کنند.

مابقی فرآیند ثبت نام به روز چهارشنبه موکول می‌شود که متقاضیان خرید خودرو در آن باید 50 درصد هزینه خرید خودرو را در دست داشته باشند؛ هزینه ثبت نام در ایران خودرو در حساب شخص متقاضی بلوکه اما در خودروسازی سایپا هزینه پیش ثبت نام در حساب واسطی بین خودروساز و متقاضی ضبط می شود. هیچ تفاوتی بین کسانی که در ساعات اولیه وارد سایت شدند و کسانی در آخرین لحظه اقدام به واریز و انتخاب خودرو کنند وجود نداشته و همگی شانس یکسانی در قرعه کشی‌ها دارند.

این طرح از روز چهارشنبه آغاز می‌شود و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت. با پایان مهلت یک هفته‌ای و ثبت نام همه متقاضیان، با استفاده از سازوکار قرعه کشی در حضور نهاد‌های نظارتی، ثبت نام کنندگان نهایی مشخص خواهند شد. طبق تصمیمات اتخاذ شده، پس از گذشت 72 ساعت از اتمام دوره زمانی ثبت نام، فهرست اسامی انتخاب شدگان از سایت ایران خودرو و همچنین ارسال پیامک به مشتریان اطلاع رسانی خواهد شد.

مشتریان انتخاب شده ملزم خواهند بود تا در مدت 48 ساعت اقدام به تکمیل وجه از طریق سایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو کنند. وجوه متقاضیانی که جزو ثبت نام کنندگان نهایی نیستند نیز در مدت هفت روز عودت خواهد شد. تحویل خودرو نیز تا حداکثر سه ماه از زمان تکمیل وجه انجام خواهد شد.

در حال حاضر دو روز از اجرای این طرح می‌گذرد و مردم با مهیا کردن 7 خوان شرایط خرید خودرو اقدام به ثبت نام کرده اند اما همانند دوره‌های گذشته همچنان متقاضیان در ثبت نام با ایرادات سایت روبه رو شده اند که همین سرگردانی آنها را بیشتر کرده است.

خریداران خودرو از دیروز مدام درگیر ثبت نام هستند و هر بار در یکی از بخش های سایت مشکل پیدا کرده و نتوانسته اند خرید کنند. البته این موضوع تا حدودی همه گیر بوده و برخی در بخش بانک دیگری در انتخاب خودرو و افراد دیگر در بخش احراز هویت با اخطار سایت مواجهه هستند که این موضوعات آنها را در خرید خودرو سرگردان و حتی نا امید کرده است.

خودروسازان هم در پاسخ به این ایرادات حجم بالای مراجعه کننده را عنوان و معتقدند ثبت نام 24 ساعته است و مردم نباید نگران ثبت نام خودرو باشند.

منبع تسنیم


نظرات

 • شایان شایان (8 خرداد 1399 ساعت 01:42)

  من بعد از سه ساعت موفق شدم ثبت نام کنم هر چند امیدی ندارم

 • فرهاد فرهاد (7 خرداد 1399 ساعت 14:43)

  بنده فعلا در بخش استعلام سامانه امتا حدود یک ساعته سرگردانم و اجازه ورود به بخش بعدی را ندارم

 • سعید سعید (7 خرداد 1399 ساعت 11:50)

  چطوری بفهمیم که ثبت نام نهایی شده؟؟ نه کد رهگیری نه تایید هیچی واسم نیومد جالبه که دوباره میزنم میگه قبلا خریداری شده!!!

  مهدی مهدی (7 خرداد 1399 ساعت 15:58)

  یک کد پیگیری شرکت در قرعه کشی در مرحله آخر به شما داده میشه(بنده ایرانخودرو ثبت نام کردم)
  4 روز بعد از اتمام محلت ثبت نام یعنی 14 خرداد از طریق پیامک به شما اعلام میکنن اگه در قرعه کشی برنده شده باشید. در ادامه هم باید پول رو پرداخت کنید.

 • یاسمن یاسمن (7 خرداد 1399 ساعت 08:41)

  اینا همش مردمو سرکار میزارن. از ساعت 8 قرار بود ثبت نام شروع بشه. هنوز خبری نشده.