1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروهای آتی بازار
 4. شاهین، معیار سنجش عملکرد جدید سایپا !!

شاهین، معیار سنجش عملکرد جدید سایپا !!

سایپا را با شاهین بسنجید نه پراید!!!
8 مهر 1399
 • 4

 

عضو هیات علمی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی گفت: اگر مردم با خودرو شاهين و ويژگي هاي آن آشنا شوند به طور قطع نگاه شان نسبت به گروه خودروسازي سايپا و حتي صنعت خودرو تغيير خواهد كرد.

یحیی فتحی درباره خودرو شاهين و اينكه اين خودرو تا چه حد مي تواند بر بازار خودرو اثر بگذارد، تصريح كرد: طي اين سال ها همواره گروه خودروسازي سايپا با خودروي پرايد مورد سنجش و ارزيابي قرار مي گرفت، حال با تولید خودرو شاهين و حذف پرايد، نگاه ها به اين شركت خودروسازي تغيير خواهد كرد.

وي ادامه داد: خودرو پرايد به دليل مشكلاتي كه داشت در بين مردم شهرت و خوشنامي نداشت و همواره عملكرد سايپا به واسطه اين خودرو زير سئوال مي رفت، ولي طراحي و توليد شاهين و خودروهاي مشابه مي تواند فرصت جديدي براي پيشرفت و توسعه گروه خودروسازي سايپا باشد.

معاون اقتصادی و توسعه رقابت مرکز ملی رقابت گفت: خودرو شاهين از نظر فناوري توسعه يافته و محصولي است كه اگر به صورت اتوماتيك توليد شود، امكان صادرات آن نیز فراهم خواهد شد.

وي با بيان اينكه طراحي و توليد محصول شاهين نشان داد كه گروه خودروسازي سايپا توانمند است و امكان توليد خودروهاي پيشرفته و مطابق با استانداردهاي روز را دارد، افزود: خودرو شاهين قابل رقابت با محصولات گذشته سايپا نيست؛ اين خودرو به جهت استانداردهاي 85 گانه و آلايندگي زيست محيطي وضعيت بسيار خوب و مطلوبي دارد و قطعا با توليد كيفي آن مردم از اين خودرو استقبال خواهند كرد.

این عضو هیات علمی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی گفت: براي اينكه تفكر و ديدگاه مردم نسبت به گروه خودروسازي سايپا تغيير كند، توصيه مي كنم كه اين مجموعه با تمام قوا نسبت به معرفي شاهين در فضاي مجازي اقدام كند.

وي تصريح كرد: اگر مردم با ويژگي هاي شاهين آشنا شوند، متوجه خواهند شد كه صنعت خودرو در مسير پيشرفت و رشد قرار گرفته است؛ سياست گذاران هم بايستي با مزاياي اين خودرو آشنا شوند تا تصوير واقعي از صنعت خودرو داشته باشند.

فتحي گفت: با طرحي خودرو شاهين، سايپا نشان داد كه مي تواند كارهاي بزرگ تري در عرصه خودرو انجام دهد.

 

 


#رپورتاژنظرات

 • علی علی (8 مهر 1399 ساعت 13:57)

  شاهین نه کرکس بیشتر بهش میاد!!! با تعلیق و کمک فنر پراید و موتور پراید... فقط پالونش عوض شده مثل گوییک و تیپا و ....

 • بهنام بهنام (8 مهر 1399 ساعت 10:44)

  مینویسم شاید کسی بخونه
  شاهین رو اول اومدن گفتم فول آپشن تحویل میدن و نصف مبلغ یعنی هشتاد میلیون واریز کردیم (طلا فروختیم گرمی650 -ماشین فروختیم نصف قیمت الان) الان اومدن میگن بدون آپشن میدن و از اول مهر ماه شروع کردن به تعریف از شاهین و مشخصه هدفشون بالا بردن قیمت شاهینه توروخدا بداد ما برسید والا پولی نداریم که بخوایم بیشتر از هشتاد تومن جور کنیم

  ایسان ایسان (10 مهر 1399 ساعت 16:49)

  دقیقا ماهم با شرایط شما ثبت نلم کردیم

 • علی علی (8 مهر 1399 ساعت 08:14)

  30 سال سایپا با خودروی بی کیفیت پراید جولان داد و بارها به دلیل عدم امنیت و کیفیت نامطلوب آن تذکر گرفت اما هیچگاه تولید آن را متوقف نکرد تا اینکه مجبور به توقف خط تولید شد بی شک شرکت سایپا باید پاسخگوی خانواده هایی که جان عزیزان خود را در تصادف در این خودروی حلبی از دست دادند باشد و صرفا به دلیل تولید خودوی شاهین در زمان کنونی نمی تواند خیانتی را که چندین سال در حق مردم کرده است با هیچ چیز دیگری جبران کند