1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. رونمایی از E70؛ سدان خانوادگی جدید "دانگ فنگ" با امکانات به روز + عکس

رونمایی از E70؛ سدان خانوادگی جدید "دانگ فنگ" با امکانات به روز + عکس

17 بهمن 1399
  • 0

ایی70(E70) یکی از محصولات دانگ فنگ است که با مدل 2020 و رده قیمتی 24 تا 28 هزار دلار در بازار چین عرضه می شود. این محصول را باید یک سدان خانوادگی جادار و در عین حال فناورانه دانست زیرا در رده محصولات الکتریکی خالص قرار می گیرد.

برند دانگ فنگ در کشور ما با خودروی اچ 30 کراس شناخته می شود. خودرویی که زمانی ارزانترین خودروی دنده اتوماتیک کشور بود و توسط ایران خودرو مونتاژ می شد. ایران خودرو با اچ سی کراس موفق بود ولی با معرفی مدل سدان این خودرو هیچ موفقیتی را کسب ننمود. بعد از این خودرو، اخیرا شرکت خودروسازی فردا نسبت به مونتاژ شاسی بلند دانگ فنگ SX5 اقدام نمود که نام فردا SX5 را روی آن گذاشت.

3.jpg
ابعاد

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید؛ از منظر طراحی پیچیدگی و یا بهتر بگوئیم خلاقیت ویژه ای را همراه خود ندارد اما ایراد خاصی را نیز متوجه آن دانست. این سدان برابر با 4680 میلیمتر در طول، 1720 میلیمتر در عرض و 1530 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته و فاصله بین محورهای آن نیز برابر با 2700 میلیمتر است. ارتفاع خودرو از سطح زمین نیز برابر با 120 میلیمتر محاسبه شده است.

رینگ ها در حالت استاندارد 17 اینچی هستند.

2.jpg

پیشرانه

در بخش پیشرانه از موتور الکتریکی و باتری لیتیومی با ظرفیت 50.8 کیلووات ساعت استفاده شده است. برای شارژ این باتری 8 ساعت زمان لازم است و بیشینه سرعت نیز برابر با 150 کیلومتر برساعت محاسبه شده است. خودرو طی 9.9 ثانیه از حالت توقف به سرعت 100 کیلومتر برساعت می رسد.

همانند بسیاری از خودروهای الکتریکی، اینجا هم از جعبه دنده تک سرعته که با محور جلو ارتباط دارد، استفاده شده است.

5.jpg

4.jpg
کابین و ایمنی

کابین یک محیط فناورانه و کامل است که همان ابتدا جزئیات بالایی برای جلب نظر مخاطب دارد. از نشانگر دیجیتال آمپر و نمایشگر اصلی سیستم سرگرمی که همانند طراحی مرسدس بنز دقیقا کنار هم قرار گرفته اند تا دکمه های کنترلی روی فرمان و تزئینات کنسول میانی، همه چیز در سطح خود مناسب به نظر می آید.

از امکانات کابین باید به سیستم تهویه غیر اتوماتیک، استارت دکمه ای، بلوتوث، استراحتگاه دست جلو و عقب، تنظیم الکتریکی صندلی راننده، پاور ویندوز جلو و عقب، سنسور باران و ... اشاره کرد.

در بخش ایمنی نیز مواردی شامل: ترمزهای دیسکی، ورود بدون کلید، رادار پارک جلو و عقب، ای بی اس، ایی بی دیی، دستیار ترمز، پایداری الکترونیکی، دستیار حرکت در سربالایی، نمایش نقاط کور دید راننده، هدلایت های اتوماتیک، ایزوفیکس، ایربگ و ... قابل اشاره هستند.

6.jpg

7.jpg

8.jpg

 

 

 

 

 

 نظرات