1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. برای اولین بار در کشور وانت ۴ ستاره تولید شد

برای اولین بار در کشور وانت ۴ ستاره تولید شد

8 اردیبهشت 1400
  • 0

آخرین ارزیابی صورت گرفته از وضعیت کیفیت گروه وانت‌ها در سال ۱۳۹۹ که مربوط به تولید داخلی این نوع خودرو در اسفند ماه است، نشان می‌دهد که بالاخره اولین وانت با سطح کیفیت چهار ستاره تولید شد و این در حالی است که سه سال است وانت بالاتر از سه ستاره کیفی نداشته‌ایم.

براساس ارزیابی صورت گرفته توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI) در سنجش کیفیت وانت‌های تولیدی در آخرین ماه سال 1399، در سطح قیمتی یک، وانت نیو پیکاپ فوتون دیزلی چهار ستاره کیفی از پنج ستاره را کسب کرده است و نسبت به تولید آن در بهمن ماه 1399، یک پله ارتقا کیفیت داشته است.

البته این موضوع برای نخستین بار است که اتفاق می افتد و وانتی با 4 ستاره کیفیت در کشو نولید می شود . 

این در حالی است که اولین خودرو سه ستاره در سال 1397 تولید شد و پس از آن دیگر وانت بالاتر از سه ستاره کیفی تولید نشده است.

در سطح قیمتی دو نیز وانت نیسان ریچ، سایپا وانت 151، وانت کارا 2000 تک‌کابین تیپ 3 و وانت کارا 2000 دوکابین تیپ 3 توانسته‌اند سه ستاره کیفی را به خود اختصاص دهند که همان درجه از کیفیت در تولیدات پیشین آن‌هاست. 

در همین سطح قیمتی وانت آریسان ایران‌خودرو دیزل نیز همچنان دو ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب کرده است.   

پایین‌ترین سطح کیفی در تولید وانت‌ها متعلق به وانتنیسان تک‌سوز آپشنال و دوگانه‌سوز آپشنال است که تولید گروه خودروسازی زامیاد بوده و در سطح قیمتی دو، متاسفانه تنها یک ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب می‌کنند.

منبع ایسنا


نظرات