1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. معرفی و بررسی تخصصی رنو مگان E-Tech PHEV جدید + عکس

معرفی و بررسی تخصصی رنو مگان E-Tech PHEV جدید + عکس

3 آبان 1400
  • 0

استراتژی الکتریکی سازی رنو منجر به ارائه زمان‌بندی نسبتاً عجیبی برای عرضه محصولات شده است. مگان اسپورت تورر استیشن پیش از پایان سال ۲۰۲۰ به محصولی پلاگین هیبریدی تبدیل شده و تازه هشت ماه بعد برادر پرفروش‌تر یکی مگان هاچبک با همین قوای محرکه معرفی شده است.

 

اما با وجود اینکه تمامی محصولات رده میانی گروه فولکس‌واگن دارای نسخه‌های پلاگین هیبریدی بوده و نسل بعدی اوپل آسترا و پژو ۳۰۸ از همین نوع قوای محرکه استفاده خواهند کرد به نظر می‌رسد مگان در زمان مناسبی از قوای محرکه پلاگین هیبریدی استفاده کرده است. از طرف دیگر باید به کراس اوور تمام الکتریکی و جدید با همان نام E-Tech اشاره کرد که اوایل سال ۲۰۲۲ از راه خواهد رسید.

Renault-Megane-E-Tech-PHEV-2021-9.webp

چیز خاصی را نمی‌توان درباره طراحی قوای محرکه مگان گفت. حداقل در روی کاغذ که با یک‌ راه‌حل بسیار خوب روبرو هستیم زیرا قوای محرکه پلاگین هیبریدی این خودروی فرانسوی ترکیبی از پیشرانه ۱.۶ لیتری بنزینی و واحد الکتریکی ۶۴ اسبی بوده که باعث ایجاد قدرت ترکیبی ۱۵۸ اسب بخاری می‌شوند. با وجود باتری ۹.۸ کیلووات ساعتی هم می‌توان به شعاع حرکتی حدود ۴۵ کیلومتری در حالت تمام الکتریکی دست یافت. نباید انتظار تکنولوژی شارژ سریع را داشت اما خب ظرفیت نسبتاً مناسب باتری باعث می‌شود شارژ کامل آن حدود ۳ ساعت طول بکشد.

 

سواری این خودرو بسیار شبیه مگان اسپورت تورر است. سیستم هیبریدی این خودرو در شهر عملکرد خوبی داشته و از ۲۰۵ نیوتون متر گشتاور موجود برای شتاب گیری نرم و ناگهانی استفاده می‌کند و در همین اثنا تنها ناله ضعیفی به گوش می‌رسد. شما به این موارد باید فرمان سبک و سواری نرم در سرعت‌های پایین را اضافه کنید تا بدانید که مگان پلاگین هیبریدی در سفرهای کوتاه خودرویی بسیار قابل‌قبول خواهد بود.

 

البته بررسی خودروهای پلاگین هیبریدی در سفرهای طولانی‌تر کار سخت‌تری است و عملکرد مگان از این نظر باید مورد کنکاش بیشتری قرار گیرد. البته شتاب خودرو به حد کافی سریع بوده هرچند هرگز نباید آن را بسیار سریع دانست. همچنین گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک این خودرو گاهی بین انتقال نیروی الکتریکی و بنزینی مردد بوده و ناهنجاری خود را نشان می‌دهد.

Renault-Megane-E-Tech-PHEV-2021-3.webp

این موضوع جای شرمساری دارد زیرا وضعیت کلی خودرو خوب بوده و همین موارد کوچک در آن برجسته می‌شود. پیشرانه بنزینی مگان E-Tech نرم و معمولاً ساکت بوده اما در شتاب گیری های سنگین ماهیت خود را نشان می‌دهد. از نظر مدیریت باتری نیز پیشرانه عملکرد هوشمندانه‌ای خواهد داشت. شما می‌توانید چندین حالت را برای افزایش احیای انرژی ترمز، بهبود پرفورمنس یا حفظ میزان شارژ باتری انتخاب کنید.

 

تست دو ساعته ما شامل رانندگی در خیابان‌های شهری، جاده‌های نرم و بزرگراه‌ها بود و اگرچه شارژ باتری به‌صورت کامل خالی شد اما مگان توانست مصرف سوخت زیر ۳ لیتر در هر صد کیلومتر را ثبت کند.

 

وزن این خودرو حدود ۲۵۰ کیلوگرم بیشتر از نسخه استاندارد مگان بوده و شما همین موضوع را در شاسی حس می‌کنید. مگان پلاگین هیبریدی اگرچه سواری موج‌داری ندارد اما به اندازه مدل بنزینی از تغییر جهت‌های سریع در لاین حرکتی خرسند نیست. همین نکته درباره بسیاری از رقبای پلاگین هیبریدی مگان نیز صدق می‌کند.

 

با ورود به کابین کاملاً حس و حال مگان فیس لیفت سال ۲۰۱۶ را مشاهده خواهید کرد. پلاستیک‌های نرم در اکثر سطوح قابل‌رؤیت بکار رفته اما در کل باید گفت از نظر کابین مگان قافیه را به برادران کوچک‌تر و مدرن‌تر یعنی کلیو و کپچر و همچنین محصولاتی مثل اشکودا اوکتاویا و فولکس‌واگن گلف می‌بازد.

Renault-Megane-E-Tech-PHEV-2021-13.webp

از جمله تکنولوژی‌های بکار رفته هم می‌توان به پشت آمپرهای دیجیتالی، نمایشگر مرکزی ۹.۳ اینچی در تریم تست شده R.S؛ و… اشاره کرد. این نمایشگر عملکرد خوبی داشته اما اینترفیس آن کمی پیچیده بوده و گرافیک نمایشگر نیز کیفیت برخی رقبا را ندارد.

 


اما خب مگان E-Tech فضای کابین مناسبی داشته و افراد قدبلند از نظر فضای سر و پا مشکلی نخواهند داشت. اگرچه فضای بار تحت تأثیر قوای محرکه پلاگین هیبریدی قرار گرفته و از ۴۷۳ به ۳۰۸ لیتر رسیده اما هنوز هم بیشتر از فضای بار گلف GTE است.

 

رنو مگان E-Tech خودروی بی‌نقصی نیست اما سواری نرم و بی حاشیه‌ای داشته و مصرف سوخت آن نیز پایین است. مالیات پایین این خودرو باعث می‌شود خریداران سازمانی بیشتری به آن جذب شوند اما اگرچه مگان خودرویی راحت و نسبتاً جادار است ولی طراحی کابین آن به سال‌های قبل تعلق دارد.

 

مشخصات رنو مگان R.S. Line E-Tech PHEV 160 :

* قیمت: ۳۱۴۹۵ پوند
* پیشرانه: ۴ سیلندر ۱.۶ لیتری بنزینی و واحد الکتریکی
* قدرت: ۱۵۸ اسب بخار
* گیربکس: ۶ سرعته اتوماتیک، دیفرانسیل جلو
* شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: ۹.۴ ثانیه
* حداکثر سرعت: ۱۷۵ کیلومتر در ساعت
* مصرف سوخت: زیر ۲ لیتر در هر صد کیلومتر

منبع پدال


نظرات