1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. وعده وزیر نفت: اختصاص سهمیه بنزین جداگانه بابت اختلال اخیر

وعده وزیر نفت: اختصاص سهمیه بنزین جداگانه بابت اختلال اخیر

8 آبان 1400
  • 0

اختلال در جایگاه های بنزین در روزهای اخیر مشکلات فراوانی را برای مردم در استان تهران و بعضی دیگر از استانهای کشور به وجود آورده بود و باعث ایجاد نارضایتی های فراوانی شده بود. دلیل اصلی این امر به هک شدن سیستم سهمیه بندی بنزین در وزارت نفت بر می گشت که با تلاش های فراوان تا حدودی و نه بصورت کامل مشکل حل شده است. 

این مشکل باعث شده است که مردم به جایگاههایی که سوخت رسانی را انجام می دهند برای دریافت سوخت هجوم ببرند. در این خصوص مسئولین و دست اندرکاران امر با اطمینان دادن به مردم سعی در حفظ آرامش در جامعه داشتند. نگرانی دیگر مردم درباره از بین رفتن سهمیه بنزین دولتی خود در کارت های سوخت شان بود که این موضوع هم با اطمینان خاطر دادن وزیر تا حدی رفع شده است.

وزیر نفت گفت: با هماهنگی رئیس‌جمهور سهمیه بنزین ویژه‌ای به منظور جبران اختلال‌رسانی سوخت در روزهای اخیر برای مردم در نظر گرفته می‌شود.

به گزارش car.ir به نقل از ایسنا، جواد اوجی پس از نشست با مدیران عامل شرکت ملی پالایش و پخش و شرکت پخش فراورده‌های نفتی ایران با بیان اینکه تا کنون بالغ بر ۳۷۰۰ جایگاه در سراسر کشور دوباره فعال شده است و مردم می توانند با سهمیه آزاد فرایند سوختگیری را انجام دهند، گفت: همچنین ۸۰۰ جایگاه به سامانه هوشمند سوخت متصل شده است.

وی با بیان اینکه ظرف یک تا دو روز آینده همه جایگاه های سوخت کشور به سامانه متصل می شوند، گفت: هیچ خلل و مشکلی در سهمیه کارت ها اتفاق نیفتاده وسهمیه سوخت همه افراد پایدار است.

وزیر نفت با بیان اینکه مدیران استانی در خصوص جایگاه های فعال شده گزارشاتی را اعلام کرده‌اند و همه تلاش می کنند که سایر جایگاه هایی که به سامانه هوشمند متصل نشدند نیز طی یکی و دو روز آینده متصل شوند، اظهار کرد: ۵۵ هزار نازل عملیات سوخت گیری در کشور وجود دارد لذا انجام فرایند زمانبر است.

اوجی با تاکید بر اینکه وضعیت ذخایر سوخت خوب است و هیچ مشکلی در تامین سوخت نداریم، گفت: جایگاه های بین راهی نیز پایدار هستند و با تدابیری خوبی که اندیشیده شده سوخت رسانی برای ناوگان حمل و نقل سنگین در بحث اتوبوسرانی و ماشین های سنگین در حال انجام است.

وی با بیان اینکه انشاالله هرچه سریع تر این اخلال برطرف می شود و با تدابیری که در شرکت ملی پخش در حال  انجام است دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نخواهیم بود، گفت:  لازم است که دوستان بازنگری عمیقی روی سامانه داشته باشند.

منبع ایسنا


نظرات