1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. معرفی شاسی بلند جدید کیا موتورز -کارنز بازار ایران وارد کلاس SUV می شود + عکس

معرفی شاسی بلند جدید کیا موتورز -کارنز بازار ایران وارد کلاس SUV می شود + عکس

29 آذر 1400
  • 0

کمپانی خودروسازی کره ای کیا قدمت زیادی در کشور ما دارد. نخستین خودروی کیا در ایران پراید است که در دهه 70 شمسی به بازار کشورمان وارد شد از آن سال تاکنون، با اشکال اسامی مختلف، به میهمان دایمی خطوط تولید سایپا تبدیل شده است. سایپا همچنین از سال 1393، به مونتاژ کیا سراتو نسل دوم در ایران نیز می‌پردازد، در کنار مونتاژ خودروهای کیا، از سال 2007 محصولات این شرکت توسط شرکت اطلس خودرو به ایران وارد می‌شوند و از همان ابتدای واردات، همواره جزو خودروهای محبوب بازار کشور هستند.

یکی از خودروهایی از این کمپانی کره ای که در کشور ما اصلا محبوب و پر طرفدار نبود، کارنز است که به دلیل کلاس این خودرو و جا نیفتادن این سگمنت در ایران، هیج وقت نتوانست خودروی پر فروشی باشد. حالا کیا با تغییر اساسی در این خودرو و تغییر کلاس آن به شاسی بلندها خودروی جدیدی را با امید کسب سهم مناسب در فروش معرفی و عرضه خواهد کرد.

کیا کارنز نسل 3 موجود در ایران:

555.jpg

کارنز در بخش طراحی تا حدودی زیادی از مفاهیم و الگوهای سول دیگر محصول کیا موتورز استفاده کرده است. خودرو از منظر ابعاد برابر با 4540 میلیمتر در طول، 1800 میلیمتر در عرض و 1700 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز برابر با 2780 میلیمتر است.

فضای داخل کابین تفاوت هایی با دیگر محصولات این کلاس کیا موتورز دارد. عناصر کرومی در قسمت های مختلف به کار گرفته شده تا جذابیت های ظاهری بیشتری ایجاد شود. از فناورانه ها نیز باید به نمایشگرهای 10.25 اینچی برای اطلاعات کیلومتر و همچنین تنظیمات سیستم سرگرمی اشاره کرد که کنار یکدیگر قرار گرفته اند.

3.jpg
نورپردازی داخلی هوشمند، سیستم بهبود دهنده هوای داخل کابین، تهویه صندلی های ردیف جلو، سیستم صوتی با 8 اسپیکر از برند حرفه ای بوز، سانروز و ... از دیگر امکانات این بخش هستند.

در رابطه با ایمنی نیز باید به مواردی مانند: دستیار حرکت در سربالایی و سرپایینی، ترمز اضطراری و... به عنوان آپشن استاندارد اشاره کرد. با پرداخت هزینه آپشن نیز می توان امکاناتی شامل سنسورهای پارک جلو و برف پاک کن اتوماتیک شیشه جلو را انتخاب کرد.

4.jpg
در بخش پیشرانه این محصول از نمونه 4 سیلندر 1.5 لیتری تنفس طبیعی با 115 اسب بخار خروجی و گشتاور 144 نیوتن متر استفاده شده است. همچنین نمونه 1.4 لیتری توربوشارژ با 140 اسب بخار خروجی و گشتاور 242 نیوتن متر قابل سفارش است.

اما برای طرفداران دیزل نیز یک گزینه وجود دارد که مربوط به نمونه 1.5 لیتری دیزل با 115 اسب بخار خروجی و گشتاور 250 نیوتن متر می شود.

2.jpg
موتورهای بنزینی با جعبه دنده 6 سرعته دستی ارائه می شوند اما نمونه توربوشارژ با جعبه دنده 7 سرعته دوکلاچه اتوماتیک نیز قابل سفارش است.

پیشرانه دیزل با جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک عرضه می شود.

قیمت هنوز مشخص نشده است.نظرات