1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار خودرو
  4. موفقیت طرح توزیع یارانه بنزین در کیش

موفقیت طرح توزیع یارانه بنزین در کیش

18 اسفند 1400
  • 1

مدیرعامل سازمان پخش فرآورده های نفتی گفت: نتایج ارزیابی طرح توزیع یارانه بنزین در کیش را مثبت ارزیابی کرد. وی افزود اجرای آزمایشی این طرح را با موفقیت در سه جایگاه این جزیره انجام دادیم و استمرار دارد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اضافه کرد: از ایجاد زیر ساخت لازم در جایگاه‌ها و بخش‌های فنی و عملیاتی این طرح آزمایشی و این که مورد استقبال مردم قرار گرفته، مشخص می‌شود که طرح مثبتی بوده است. ضمن آن که هدف اصلی و اولیه این طرح؛ یعنی تخصیص سوخت به جای خودروها به اشخاص در حال آزمایش است و ابعاد دیگر آن از جمله تاثیرگذاری بر میزان مصرف سوخت نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی گفت: بعد از بررسی تمام جوانب آن، قابل تعمیم به دیگر جایگاه‌ها خواهد بود؛ به مرور نتایج و برنامه‌هایی که در مورد آن وجود دارد، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

ششم دی امسال جواد اوجی، وزیر نفت اعلام کرد که دولت در نظر دارد تا با هدف عادلانه‌تر کردن توزیع یارانه بنزین، اختصاص بنزین به افراد به جای خودروها را آزمایش کند.

به گفته حسین شمسیان راد، سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی منطقه آزاد کیش، این طرح آزمایشی از یکم اسفند در جزیره کیش آغاز شده و نتیجه نهایی آن تا پایان اسفند اعلام می‌شود؛ در صورتی که مثبت باشد، به مدت یک ماه هم در جزیره قشم اجرایی خواهد شد و هیات دولت از مجموع این فرآیند آزمایشی، می‌تواند تصمیم بگیرد که این طرح قابل تعمیم به کل کشور هست یا خیر.نظرات

  • vahid vahid (18 اسفند 1400 ساعت 14:36)

    بله .میخوان پدر مردم رو دربیارن خودشونم میگه طرح عالی بود و مورد استقبال مردم هم بود.