1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. ثبت نام سورن پلاس ایران خودرو برای مالکان تاکسی های فرسوده

ثبت نام سورن پلاس ایران خودرو برای مالکان تاکسی های فرسوده

24 مرداد 1401
 • 1

خودروی سورن پلاس دوگانه سوز صبح امروز در حاشیه نمایشگاه شهر هوشمند به منظور توسعه ضنعت سی ان جی کشور رونمایی شد و بزودی جایگزین تاکسی های سمند خواهد شد. به گزارش car.ir به نقل از وزارت نفت خودروی دوگانه سوز سورن پلاس ضبح امروز با حضور رضا کاظم نژاد سرپرست پژو هش و فناوری شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی و مهدی خطیبی مدیرعامل ایران خودرو در حاشیه سومین نمایشگاه شهر هوشمند غرفه سازمان دهیاری و شهرداری ها واقع در محل مصلای تهران برگزار شد.

این خودرو به منظور اجرای قرارداد تولید 45 هزار تاکسی و وانت دوگانه سوز تولید شده و با بررسی و طراحی ایمنی و امکانات رفاهی از مردادماه سال جاری در اختیار مصرف کنندگان قرار خواهد گرفت. قرارداد حمایت مالی تولید 45 هزار خودرو وانت و تاکسی (40 هزار دستگاه تاکسی و 5 هزار دستگاه وانت) آذرماه سال گذشته بین شرکت ملی پخش فراوورده های نفتی و شرکت ایران خودرو امضا شد.

قرارداد حمایت مالی تولید ۴۵ هزار خودرو وانت و تاکسی دوگانه‌سوز (اعم از ۴۰ هزار دستگاه خودرو تاکسی و ۵ هزار دستگاه خودرو وانت) آذرماه سال گذشته بین شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و ایران‌خودرو امضا شد.

این قرارداد براساس مصوبه شورای اقتصاد مبنی بر طرح حمایت از تولید و تبدیل کارخانه‌ای و کارگاهی خودروهای دوگانه‌سوز عمومی، تاکسی، ون (تاکسی)، وانت و مسافربر شخصی بنزینی به سی‌ان‌جی‌سوز و به‌منظور جایگزینی استفاده از گاز طبیعی به‌عنوان سوخت پاک امضا شد.
منبع car.ir


نظرات

 • علیرضا علیرضا (24 مرداد 1401 ساعت 21:12)

  خدا به داد راننده تاکسی‌ها برسه!
  حداقل ۲۵۰ میلیون این شُش رو باهاشون حساب میکنن!
  هر روز هم باید دم در نمایندگی تو صف باشن!
  به جای اینکه بخشی از واردات رو به واردات خودروهای اقتصادی با کیفیت و ایمن و کم مصرف اختصاص بدن و از اونها در حمل و نقل عمومی استفاده کنن، فعلا دنبال اینن آشغال‌های خودشون رو که دیگه رانتی ندارن به ملت قالب کنن.