1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروهای آتی بازار
 4. از اوایل سال آینده تولید بنز در ایران آغاز می شود

از اوایل سال آینده تولید بنز در ایران آغاز می شود

30 دی 1396
 • 7

براساس جدیدترین اخبار به دست آمده، از اوایل سال آینده تولید خودروهای سواری مرسدس بنز به عنوان جدیدترین دستاورد پسابرجامی دولت تدبیر و امید در ایران آغاز خواهد شد.

 از اوایل سال آینده تولید بنز در ایران آغاز می شود

در ابتدای دهه جاری صنعت خودرو حال و روز مناسبی نداشت. بیشتر شرکای مطرح اروپایی و آسیایی صنعت خودرو ایران را ترک کرده بودند و خودروسازان داخلی نیز به ناچار دست به دامان چینی‌ها شده بودند. با این حال روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و نمایان شدن نشانه‌های رفع تحریم‌ها آغازی مجدد برای صنعت خودروی ایران بود به‌گونه‌ای که در حدود دو سالی که از اجرایی شدن برجام سپری شده چند خودروساز مطرح بین‌المللی شامل پژو، سیتروئن، رنو و هیوندایی به ایران آمده و همکاری با خودروسازان داخلی را آغاز کرده‌اند.

در این شرایط اما خبرهای به دست‌ آمده حکایت از جدیدترین دستاورد دولت تدبیر و امید در صنعت خودرو دارد؛ به‌گونه‌ای که به‌زودی تولید خودروهای سواری مرسدس بنز در ایران آغاز خواهد شد.

طبق اطلاعات به دست‌ آمده توافقات نهایی بین ایران خودرو و شرکت دایملر برای تولید خودروهای سواری مرسدس بنز در ایران صورت گرفته و از اوایل سال آینده (۱۳۹۷) تولید این محصولات در ایران آغاز می‌شود.

گزارش‌های رسیده حاکی از آن است که برای سال‌ آینده تولید حدود ۲۵۰۰ دستگاه خودروی بنز پیش‌بینی شده و مدل‌های اقتصادی‌تر این خودرو در ایران تولید خواهد شد.

تولید خودروهای مرسدس بنز در ایران با ساخت داخل بالای ۲۰ درصد آغاز خواهد شد و با توجه به‌ آنکه در حدود دو دهه قبل نیز خودروهای سواری بنز در ایران تولید می‌شد هم‌اکنون خط تولید این محصول در ایران در حال به‌روزسانی و آماده‌سازی است.

منبع ایسنا


نظرات

 • اشکان اشکان (1 بهمن 1396 ساعت 00:56)

  ظلمه .. به والله ظلمه.اون پرایده که تحویل میدن بخاری نداره طرف میره با صد هزارتومن بخاری میندازه خودش یا پژو میدن در موتور نداره ضبط و باند نداره طف میره خودش با دویست تومن حلو فصلش میکنه.ولی این بنزه یکدوم از اینا روش نباشه ملت به چوخ میرن.باید بره چند ده میلیون هزینه کنه.

 • پراید پراید (30 دی 1396 ساعت 20:24)

  طوری میگن تولیدش شروع شد انگار میخواد جایگزین پراید بشه خوب خودشون تولید میکنن خودشون هم سوار میشن

 • علیرضا علیرضا (30 دی 1396 ساعت 15:41)

  قیمت این خودروها چنده؟!!! حتماٌ بیشتراز400میلیون!!دست شما درد نکنه!!!

 • علیرضا علیرضا (30 دی 1396 ساعت 13:03)

  قیمت این خودروها چنده؟!! حتماٌ بالای چهارصدمیلیون

 • م م (30 دی 1396 ساعت 12:26)

  با این وضع قیمت گذاری هایتان همان بهتر که تولید نکنید...

 • در جستجوی ماشین در جستجوی ماشین (30 دی 1396 ساعت 11:33)

  چه فایده میدن ۲۰۰میلیون

 • ROSTAM ROSTAM (30 دی 1396 ساعت 09:47)

  مرسدس بنز