1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. وزارت صنعت معدن و تجارت نباید مجوز صادرات دنا را صادر کند

وزارت صنعت معدن و تجارت نباید مجوز صادرات دنا را صادر کند

27 بهمن 1393
  • 2

رئیس شورای رقابت با اشاره به اینکه این روزها در بازار خرید و فروش دنا دلال بازی های زیادی در حال اتفاق است، گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت نباید مجوز صادرات دنا را صادر کند زیرا هنوز بازار داخلی در این خودرو اشباع نشده است.

با بیان اینکه تولیدکنندگان نخست باید نیاز بازار داخلی را تأمین و سپس به فکر صادرات محصولات خود باشند، اظهار داشت: هم اکنون بنا بر اظهارات ایران خودرو قرار است دنا صادر شود در حالی که هنوز بازار داخلی این خودرو اشباع نشده است.

وی با اشاره به اینکه این روزها در بازار خرید و فروش دنا دلال بازی های زیادی در حال اتفاق است، افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت نباید مجوز صادرات دنا را صادر کند زیرا هنوز بازار داخلی در این خودرو اشباع نشده و باید مانع دلال بازی در بازار شد.

رئیس شورای رقابت بر لزوم فروش دنا توسط ایران خودرو تأکید کرد و گفت: این شرکت نباید فقط به تحویل دناهای پیش فروش شده در ماه های تیر و مرداد به مشتریان کفایت کند.

شیوا با اشاره به اینکه خودروسازان متعهد شده اند تا بازار خودرو را از حاشیه خارج سازند، تصریح کرد: عرضه محدود یک خودرو در سطح بازار فعالیت های سوداگری دلالان را افزایش می دهند به همین منظور نباید بدون توجه به بازار داخل اقدام به صادرات دنا به بازارهای منطقه کرد. البته شورای رقابت هم با این گونه تخلفات برخورد لازم را انجام خواهد داد.نظرات

  • رخش جاده رخش جاده (27 بهمن 1393 ساعت 22:20)

    مشتری ها تو خارج از کشور منتظر دنا هستند !!!!!!!!!!!!!!!!

  • آفرین آفرین (27 بهمن 1393 ساعت 18:42)

    اگر مشتری خارج دارید بدهید یک لطف بزرگ در حق ملت کردید ،