1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. پراید و 405 تا زمانی که تقاضا وجود داشته باشد تولید میشوند

پراید و 405 تا زمانی که تقاضا وجود داشته باشد تولید میشوند

6 آذر 1395
 • 8

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید براینکه با ادامه تولید هر خودرویی با ایمنی پایین و بی کیفیت مخالف هستم، گفت: از رده خارج کردن دو خودرو پراید و پژو ۴۰۵ از چرخه تولید به عزم دولت و مردم نیاز دارد و تولید این دو خودرو تا زمانی که تقاضا برای خرید آن وجود دارد ادامه خواهد داشت.

محسن کوهکن درباره ادامه تولید دو خودرو پراید و پژو با تاکید براینکه از رده خارج کردن پراید و پژو از چرخه تولید عزم دولت و مردم را همزمان می خواهد، گفت: با ادامه تولید هر خودرویی با ایمنی پایین و بی کیفیت مخالف هستم. اماباید به این نکته توجه داشت چنانچه پراید در حال حاضر در بین مردم محبوبیت و جاذبه ای دارد عمدتا به دلیل ارزانی قطعات و خدماتی است که ارائه می شود.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم مشارکت در انجام فعالیت های تحقیق و پژوهش و مشارکت در ساخت خودرو اظهارداشت: نگاهی به مشارکت برخی شرکتهای بزرگ خودروسازی جهان نشان می دهد که بعضی از این شرکت ها با انجام تحقیقاتی مشترک توانسته اند به ارتقای کیفیت محصولات خود دست یابند و اگر سطح ایمنی و استانداردهای خودروهای پراید و پژو را ارتقاء دهیم می توان در مدت زمان بیشتری از آنها استفاده کرد.

وی با بیان اینکه به طور یقین با کاهش هزینه های سربار و توجه به حوزه تحقیق وتوسعه در صنعت خودرو ، تولیدات با کیفیتی به دست مشتریان خواهد رسید،افزود: امروز در صورتی که کیفیت خودروهای داخلی به حدی برسد که رضایت مشتریان جلب شود و همزمان قیمت تمام شده خودروها نیز کاهش یابد مسلماخودروسازان مجددا بازار را به دست گرفته و شاهد بازار رقابتی در این صنعت خواهیم بود.

کوهکن اظهارداشت: اگر خودروسازان برای مشتریان خود اهمیت قائل هستند، ارتقای کیفیت خودروهای تولیدی و تولید خودروهایی با حداقل آلایندگی، جدی‌ترین مصداق مشتری‌مداری است که باید در صنعت خودرو مورد اهتمام جدی و توجه ویژه قرار گیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس به خصوصی سازی واقعی در صنعت خودرو اشاره کرد و افزود: زمانی می توان منتظر تحول در صنعت خودرو و ارتقای محصولات در این حوزه بود که ساختار و سیستم مدیریتی آن به سمت خصوصی شدن حرکت کند.

منبع:ایران جیبنظرات

 • ظ ظ (7 آذر 1395 ساعت 10:19)

  آقای کوهکن شما چرا
  خیال میکنین مردم شما رو نمیشناسن؟
  ببخشید ولی یه مثلی هست به دور از ادب که میگه:
  شما شریک.... و رفیق.....
  car.ir اگه به آزادی بیان اعتقاد داری پخش کن

 • ناشناس ناشناس (7 آذر 1395 ساعت 09:47)

  پراید و 405 تا زمانی که تقاضا وجود داشته باشد تولید میشوند!!!
  تو این مملکت برای خیلی چیزای خطرناک دیگه هم تقاضا وجود داره!
  بهتره اونها رو هم تولید کنیم ، مثلا مواد مخدر!!!

 • کوروش کوروش (7 آذر 1395 ساعت 08:45)

  بنظر من از روزی که کره ای ها دیدن که ما هنوز تو کشورمون پراید داریم نظرشون درمورد ما ایرانیا عوض شده و به چشم آدمای عقب افتاده میبیننمون.همچنین بقیه کشورهای اطرافمون

 • reza reza (7 آذر 1395 ساعت 08:12)

  این که چیز عجیبی نیست اجازه ورود به خودروهای جدید ندید تا ابد تقاضا پیدا میکنند،تازه اگه اجازه تولید به پژو و پراید ندید، میتونید تا ابد گاری هم بفروشید، مگه راه دیگه ای هم میمونه؟

 • سعید سعید (7 آذر 1395 ساعت 03:46)

  پس رفت ملی مبارک؛این همه نخبه و دانشمند تو کشور داریم هنوز باید سوار ماشینهای سی چهل سال پیش بشیم؛دست مریزاد به نبوغ وعزم دولت برای استقلال صنعتی....

 • جواد جواد (6 آذر 1395 ساعت 14:52)

  [[کوهکن اظهارداشت: اگر خودروسازان برای مشتریان خود اهمیت قائل هستند ارتقای کیفیت خودروهای تولیدی و تولید خودروهایی با حداقل آلایندگی، جدی‌ترین مصداق مشتری‌مداری است که باید در صنعت خودرو مورد اهتمام جدی و توجه ویژه قرار گیرد. ]]
  خب مشکل اینجاس خودروساز نه اهمیتی برای مشتری قائله نه میخواد کیفیتشو ببره بالا نه مفهوم مشتری مداری رو متوجه میشه .زورش هم زیاده کسی نمیتونه بگه چرا !

 • مجید مجید (6 آذر 1395 ساعت 13:15)

  دقیقا همون بلائی که سر پیکان اومد...
  نمیرسه ظاهرا.

 • M M (6 آذر 1395 ساعت 11:35)

  دستشون درد نکنه.
  تو هر مسئله ریزو درشت میگند مجلس ورود خواهد کرد به این مسایل که میرسه احتیاج به عزم دولت و مجلس است !