1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. 2 خودروی چینی همچنان در پایین‌ترین سطح کیفی ممکن

2 خودروی چینی همچنان در پایین‌ترین سطح کیفی ممکن

30 بهمن 1395
 • 6

دو خودروی چینی ام‌وی‌ام 550 و لیفان X60 همچنان در پایین‌ترین سطح کیفی ممکن، تولید و عرضه می‌شوند.

پیش از این ایسنا گزارش داد که ۱۱ مدل از سواری‌هایی که در ارزیابی آذرماه عنوان بی‌کیفیت‌ترین خودروهای داخلی را از آن خود کرده بودند، دی‌ماه امسال نیز همچنان در گروه بی‌کیفیت‌ترین‌ها قرار داشته و با همان کیفیت نامناسب سابق تولید و عرضه می‌شوند.

این خودروها شامل سایپا ۱۱۱، سایپا ۱۳۲، سایپا ۱۳۱، تیبا و تیبا هاچ‌بک (از محصولات سایپا) ام‌وی‌امS ۱۱۰ و ام‌وی‌ام ۵۵۰ (از محصولات مدیران خودرو)، پژو پارس، سمند و پژو ۴۰۵ (از محصولات ایران خودرو) و لیفان X۶۰(محصول کرمان موتور) هستند که ارتقایی در کیفیت آنها صورت نگرفته و همچنان تنها یک ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب کرده‌اند.

در تحلیل وضعیت بی‌کیفیت‌ترین خودروهای داخلی عنوان شد که در میان این خودروها ۹ مدل در بازه قیمتی کمتر از حدود ۳۵ میلیون تومان و به اصطلاح در رده کم‌ قیمت‌ترین خودروهای داخلی قرار دارند، ولی دو مدل از آنها در بازه قیمتی بالاتر از ۵۰ و ۶۰ میلیون تومان عرضه می‌شوند.

دو خودروی چینی مونتاژ داخل لیفان X۶۰ و ام‌وی‌ام ۵۵۰ در حالی در دو مدل دنده دستی و اتوماتیک در بازه قیمتی بالاتر از ۵۰ و ۶۰ میلیون تومان عرضه می‌شوند که در پایین‌ترین سطح کیفی ممکن قرار دارند.

در این زمینه بررسی گزارش ارزیابی کیفی خودروهای تولیدی در دی ماه امسال نشان می‌دهد که این دو خودروی چینی همچنان با همان کیفیت نامناسب سابق و در پایین‌ترین سطح کیفی ممکن (یک ستاره از پنج ستاره) تولید و عرضه می‌شوند.

در این میان مشخص نیست دو شرکت مدیران خودرو و کرمان خودرو به عنوان مونتاژکنندگان ام‌وی‌ام ۵۵۰ و لیفانX۶۰ چرا با وجود قیمت بالای این خودروها همچنان به تولید آنها در پایین‌ترین سطح کیفی ممکن ادامه داده و اقدامی در راستای افزایش کیفیت این محصولات انجام نداده‌اند.

منبع:ایران جیبنظرات

 • ,majid ,majid (1 اسفند 1395 ساعت 13:14)

  شما فکر میکنید ماشینهای دیگه تولید داخل از اینا بهترن .این گزارش کلا مغرضانه تهیه شده .همین بقول بعضی دوستان ولوو سوار که کامنت گذاشتن اگه تو بازار نباشه ماشینهای ایرانی رو به شما که ادعای ماشین شناسی داری 100میلیون هم نمیدن .کجا کارید شماها.خود اونجایی که این آمار مضحک رو میده بی طرف و سینه چاک مردم نیست دنبال منافع خودشه . یه خورده فکر بعد داد سخن بدهید.

 • حسین حسین (1 اسفند 1395 ساعت 09:21)

  من ماشینهای زیادی خریدم .لیفان ایکس 60 خودروی خوبی است .البته باگیربکس های جدید . متن نوشته شده کمی مغرضانه است .

 • علیرضا علیرضا (1 اسفند 1395 ساعت 07:50)

  ادامه میدن چون ****** هستند که با همین کیفیت پایین و با قیمت بالا میخرند.
  تا نادان به جهان باشد مفلس در نمی ماند!

 • فرزاد فرزاد (30 بهمن 1395 ساعت 19:18)

  تا زمانیکه که صنعت خودروسازی کشور با قانون هردمبیلی سرپاس، هرگز امیدی به پیشرفت نیست.
  خودروی ۵۰ هزار دلاری رو حداقل به اندازه دیه دو انسان در کشور قیمتگذاری میکنن و درعوض خودروهای نهایت ۲۰میلیونی رو بجاش میندازن تو سبد ملت.
  #چو اینان نباشند تن من مباد#

 • rastgoo rastgoo (30 بهمن 1395 ساعت 17:04)

  نه داداش به اوراقی ها نمیدن،قسطی می کنن بعدش ملت دست و پا میزنن واسه خرید همین آشغالا....

 • مسخره خودروی چینی مسخره خودروی چینی (30 بهمن 1395 ساعت 15:38)

  شما ها هی برین خودروی چینی بی کیفیت تولید کنین بعدش میگن خودرو لعنتی به فروش نرسیده بعدش میمونه توی انبار و اگه کسی نخریدن تا به اوراقی ها بدن......