1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اطلاعیه
 4. توقف شماره‌گذاری خودروهای پارس و سمند دوگانه‌سوز

توقف شماره‌گذاری خودروهای پارس و سمند دوگانه‌سوز

9 بهمن 1397
 • 3

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ارسال دیرهنگام مدارک، را دلیل شماره نشدن پژو پارس دوگانه سوز از سوی پلیس راهور ناجا اعلام کرد و گفت:این موضوع درباره سمند EF7 دوگانه سوز نیز صدق می کند.

در روزهای گذشته چند نفر از مشتریان ایران خودرو از تحویل نشدن خودروهای پژوپارس ثبت نامی از سوی نمایندگی های فروش با وجود فرا رسیدن موعد تحویل گلایه کردند.

در این زمینه، «وحید مرندی مقدم» معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد افزود: همه ساله اول بهمن ماه پس از بررسی مدارک خودروها، تاییدیه تمدید مجوز استاندارد به راهور ناجا اعلام می شود.

وی یادآور شد: امسال نیز انجام این کار در دستور کار قرار گرفت اما مدارک بعضی خودروها از جمله پژوپارس دوگانه سوز در زمان مقرر به سازمان ملی استاندارد نرسید؛ براین اساس این خودرو همانند سمند EF7 دوگانه سوز در فهرست تمدیدی ها قرار نگرفت و راهور ناجا نیز از شماره گذاری این خودرو جلوگیری کرد.

مرندی مقدم خاطرنشان ساخت: در روزهای اخیر مسئولان شرکت ایران خودرو مدارک مربوط به این خودرو را به سازمان ملی استاندارد ارسال کرده اند که از سوی کارشناسان این سازمان در دست بررسی است.

وی بیان داشت: در صورت کامل بودن مدارک، نتیجه بررسی ها در یک هفته اعلام می شود؛ اگر مشکلی نبود، این خودرو نیز به فهرست تمدیدی استاندارد سایر خودروها اضافه می شود.

پارسال 25 خودرو غیراستاندارد و بی کیفیت از خط تولید خارج شد و تیرماه امسال نیز هشت خودرو به دلیل رعایت نکردن الزام های معیار مصرف سوخت اجازه شماره گذاری از سوی نیروی انتظامی نیافت.

منبع ایرنا


نظرات

 • بهاری بهاری (10 بهمن 1397 ساعت 15:24)

  اگر این کار در اروپا می شد که توی بوق کرنا می کردن که نگاه کنید چقدر به محیط زیست و فلانشون اهمیت میدن اونوقت ما ... دستشون درد نکنه از این که حساسیت به خرج میدن هر چی حساس تر و ستخگیر تر باشن نتیجه اش روی سلامتی منو تو تاثیر داره حالا بیا بگو این دروغ سیزده است یا فیلمشونه.

 • وطن وطن (9 بهمن 1397 ساعت 18:05)

  محصولات صنايع خودروي كشورمان با توجه به عدم كيفيت جز خيانت به ملت و اقتصاد ايران هيچ عمل صالحي انجام نمي دهند و اعداد و ارقام صادرات جز فريب ملت چيزي عايد كشور نمي كند و توقف چند خودرو بي كيفيت با امتياز انحصاري و مافياي بودن اين صنعت نشان از وضعيت واقعاً تأسف بار اين دو خودرو است كه استاندارد روي آن دست گذاشته است .

 • فرزاد فرزاد (9 بهمن 1397 ساعت 10:09)

  عزیزان نترسید چون مطمئنا اینهم مثل تمام حرف‌های دیگه دروغ سیزدهه ولی اونکه مال ته عیده!!!ولش کن، سخت نگیر، بهش فشار نیار، مغزت هنگ میکنه!