1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروهای آتی بازار
 4. به زودی دنا پلاس اتوماتیک وارد بازار خواهد شد

به زودی دنا پلاس اتوماتیک وارد بازار خواهد شد

13 خرداد 1398
 • 3

گيربكس شش سرعته اتوماتيك از نوع AT براي نصب در محصول دناپلاس طراحي و توليد شده است. اين گيربكس منطبق بر استانداردهاي روز، سبك و كم حجم بوده و داراي مزاياي رقابتي نسبت به خودروهاي مشابه در بازار است.

استفاده از اين گيربكس پيشرفته سبب حصول بهترين عملكرد در هنگام شروع به حركت و شتاب بالا همراه با كاهش مصرف سوخت مي شود. منطق كنترلي اين گيربكس براي رسيدن به كيفيت مطلوب در هنگام تعويض دنده، با توجه به شرايط مختلف رانندگي توسعه داده شده است. اين گيربكس مدرن در خودروي دناپلاس مجهز به سيستم هاي كنترلي و انتقال قدرت به روز، سبب كاهش وزن و ابعاد، ضمن حفظ عملكرد بالا شده است.

محاسبات و بررسي هاي صورت گرفته نشان مي دهد، به‌كارگيري اين گيربكس شتاب خودرو و دستيابي به صفر تا 100 را در زمان كم تر از 10 ثانيه امكانپذير مي كند. كاهش مصرف سوخت به دليل شش سرعته بودن و همچنين نسبت دنده‌هاي بهينه و ديفرانسيل انتخاب شده از ديگر مزاياي بهره گيري از اين نوع گيربكس است.

مبدل گشتاور به روز و مدرن استفاده شده در گيربكس اتوماتيك شش سرعته، ظرفيت شتاب گيري مناسب، شيب پيمايي قوي و قابليت كشش بالايي را در دناپلاس ايجاد كرده است.

از سويي ديگر، كاليبراسيون مجدد در سطح خودرو و موتور، سبب ارتقاي بيشتر بازدهي و همچنين كاهش مضاعف مصرف سوخت به همراه تطبيق آن براي شرايط آب و هوايي كشور مي شود. به منظور انطباق این گیربکس با موقعیت جغرافیایی ایران، از مبدل انتقال حرارت روغن به آب گیربکس ­های 8 سرعته با ظرفيت بالاتر‌‌‌‌‌‌‌‌ بهره گرفته شده است. علاوه بر اين، روغن قابل تعويض براي اين نوع گيربكس موجب كيفيت بهتر و دوام بيشتر قطعات مي شود.

طراحی مناسب سیستم تعویض دنده و استفاده از سردسته دنده زیبا به منظور افزایش جذابیت ظاهری کابین این خودروی لوکس اتوماتیک از دیگر ویژگی­های این محصول است.نظرات

 • وطن وطن (14 خرداد 1398 ساعت 11:46)

  داستان تعريف كردن با حقايق فرق مي كند
  قيمت خودروي بنز يا BMW را بر روي خودروي دنا گذاشته و ادعاي توليد خودرو داريد !!!!!!!!!!!!
  اگر دنا در ايران 180 ميليون باشد پس بنز بايد در كشورشان چند باشه ؟؟؟
  مگر ادعاي توليد ملي نداريد ؟؟؟؟

 • reza reza (13 خرداد 1398 ساعت 10:27)

  یکبار هم سالها قبل ایران خودرو اینکار رو کرده بود روزی که سمند به اصطلاح ملی و داخلی خودش رو با تغییرات و حذف امکاناتی مثل کامپیوتر سخنگو ، رینگ آلمونیومی و ... به بازار فرستاد و الان هم دارن همون بلا رو بر سر محصولی میارن که بهش بابت ایرانی بودن افتخار هم میکنن.
  واقعا خنده داره . از تولید کننده ای که به محصول خودش در حفظ پلتفرم و برند خودش رحم نمیکنه نمیشه احترام به حقوق مصرف کننده رو انتظار داشت

  mma mma (13 خرداد 1398 ساعت 19:16)

  تو متن بالا اصلا اشاره نشده كه دارن خرابش ميكنن.سمند هم اوايل توليدش عالى بود ولى بعد به دليل تحريم ها نتونست با همون كيفيت بمونه.