1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اطلاعیه
 4. فرماندار تهران اعلام کرد: حذف عوارض زوج و فرد سال 97

فرماندار تهران اعلام کرد: حذف عوارض زوج و فرد سال 97

5 مرداد 1398
 • 3

فرماندار تهران درخصوص اخذ عوارض تردد غیرمجاز وسایل نقلیه در محدوده زوج و فرد در سال 97 گفت: قرار شد شهرداری لیست مذکور را به پلیس ارائه دهد تا این موارد حذف شود.

عیسی فرهادی فرماندار تهران ، درخصوص آخرین وضعیت اخذ عوارض غیرقانونی ورود به محدوده زوج و فرد در سال ۹۷ توسط شهرداری تهران اظهار داشت: آن عوارض که حذف شد و از مردم عوارض را نگرفتند؛ یک مدت بسیار کوتاهی بود؛ ولی قرار شد که لیست را به پلیس ارائه دهند تا حذف شود.

فرماندار تهران با بیان این مطلب که مردم نباید نگران باشند و اصلا عوارضی از مردم گرفته نشده، در پاسخ به دیگر پرسش فارس درخصوص اینکه تکلیف مردم در پرداخت عوارضی که بابت تخلف ورود به محدوده زوج و فرد در سال ۹۷ برای آنها ارسال شده چه می‌شود؟ گفت: اگر عوارضی آمده که نیامده است قرار شد لیستش را شهرداری جدا کند و بدهد به پلیس تا پلیس حذف کند.

وی در پاسخ به این سوال که شهروندان مجبور می‌شوند در هنگام فروش خودرو تمام عوارض اعم از عوارضی را که در خصوص ورود غیرقانونی به منطقه زوج و فرد -در سال ۹۷ - برایشان منظور شده، پرداخت کنند، خاطرنشان کرد: این موارد اصلاح می‌شود.

لازم بذکر است اخذ عوارض غیرقانونی هنگام تردد غیرمجاز وسایل نقلیه در محدوده زوج و فرد در سال ۹۷ خبری بود که اولین بار خبرگزاری فارس با موضوعی تحت عنوان «شهرداری بی‌سروصدا چه می‌کند» به آن پرداخت؛ خبری که به سرتیتر اخبار تبدیل شد و با واکنش‌های مختلفی از سوی شهرداری، شورای شهر، پلیس و مردم مواجه شد؛ درنهایت هم پلیس از شهرداری تهران به خاطر اخذ عوارض غیرقانونی شکایت کرد و پرونده به دیوان عدالت اداری رفت.

پیگیری‌ها در این خصوص ادامه داشته و دارد تا اینکه فرماندار تهران در این مصاحبه از حذف این عوارض خبر داد.

گفتنی است شهروندان با طرح موضوعی تحت عنوان «اعتراض به جریمه دوربین خروج از طرح زوج و فرد» و همچنین موضوع«تکلیف عوارض غیر قانونی محدوده طرح زوج و فرد سال ۹۷ شهرداری تهران را مشخص کنید» و «طرح زوج و فرد ، پارکبان، پارکومتر،دریافت هزینه استفاده از معابر و نیز تونل ها خلاف قانون است»پیگیری این موارد را از خبرگزاری فارس خواستار بودند.

منبع فارس


نظرات

 • غلام رضا عصمت طلب غلام رضا عصمت طلب (6 مرداد 1398 ساعت 09:31)

  «پول بده رد شو» نام دیگر عوارض نامبرده است یعنی بی خیال مستضعفین ، انقلاب کردند که کردند ، پولدارو عشق است ، اگر دقت کنیم از اول تیر به بعد هوا آلوده تر شد و تهران در خیابان های مجاور طرح شلوغتر

 • حامد حامد (6 مرداد 1398 ساعت 09:15)

  این هم ادامه دروغ پردازی دولت تدبیر و امید
  من همین الان رفتم حسابم رو توسایت my tehranنگاه کردم
  بی مروتها مبلغ 1.400.000 تومن برای من عوارض ورود و خروج زدن
  بعد میگن مردم چرا نا امیدن
  برادر من تا وقتی مردم دولت و همراهانش تو شهرداری رو بچشم زالو میبینن که فقط به فکر مکیدن خون مردمن میخوای به آینده هم امیدوار باشن!!!!

 • عبدی عبدی (5 مرداد 1398 ساعت 10:19)

  باسلام در حال حاضر که مقرراست تمام خودروها ترددکننده درتهران درسایت مربوطه (تهران من)ثبت نام نمایند پس از ثبت نام مبلغ عوارض مذکور جزءبدهی خودرو می اید .پس تکلیف این مبلغ چیست؟