1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. پیش فروش خودرو توسط شرکت‌های غیر سازنده قانونی نیست

پیش فروش خودرو توسط شرکت‌های غیر سازنده قانونی نیست

2 دی 1399
  • 1

 

نعمت الله کاشانی نسب نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو با اشاره به آخرین وضعیت خرید و فروش خودرو در بازار آزاد، گفت:هیچ معامله‌ای در بازار آزاد انجام نمی شود و خرید و فروش‌ خودرو به صفر رسیده است. این وضعیت مختص یک نمایشگاه دار نیست و تمام نمایشگاه داران به این وضعیت دچار هستند.

بازار در رکود شدیدی قرار گرفته است و خریداران هنوز در انتظار کاهش بیشتر قیمت خودرو هستند . دور از ذهن هم نیست که با ادامه این روند شاهد یکی شدن قیمت ها در کارخانه ها و بازار بشویم.

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو با تاکید بر اینکه معاملات صفر شده و تنها قیمت‌ها در فضای مجازی اعلام می شود و حتی در این فضا هم خرید و فروشی صورت نمی‌گیرد، بیان کرد:چنین وضعیتی در بازار خودرو سابقه نداشته است و نمایشگاه داران ضرر کرده اند. نزدیک به یک ماه است که نمایشگاه داران هیچ درآمدی ندارند و امید داریم در آینده قیمت‌ها به ثبات برسد.

کاشانی نسب در خصوص ثبت نام اقساطی خودروهای جدید توسط خودروسازان خرد،گفت: خودروسازان اگر اقدام به پیش فروش کنند، مردم با اعتماد به آنها اقدام به ثبت نام خودرو می کنند، خودروسازانی مانند ایران خودرو، سایپا، مدیران خودرو، بهمن موتور و ... خودروسازان دارای مجوز هستند اما شرکت های دیگر به هیچ عنوان قابل اعتماد نیستند.

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو ادامه داد: پیش فروش خودرو توسط غیر سازنده قانونی نیست، واردات هم آزاد نیست و مردم نباید اعتمادی به شرکت های فروشنده خودرو داشته باشند.کاهش قیمت خودرو در هفته گذشته نیز ادامه داشت، فقط کسانی که برای مصرف شخصی نیاز به خودرو دارند برای خرید خودرو اقدام می‌کنند و خرید برای سرمایه‌گذاری در این حوزه تقریباً به صفر رسیده است.

او با تاکید بر اینکه قیمت ها تا زمانی که خودروسازان خودروهای تولید خود را به بازار عرضه نکنند، به ثبات نمی‌رسد ،گفت: به دلیل اینکه ثباتی در قیمت خودرو وجود ندارد،مردم از خرید خودداری می‌کنند،از سوی دیگر فروشنده در بازار وجود دارد.تغییرات قیمت خودرو ناشی از نوسانات نرخ ارز است که به شدت در بازار خودرو تاثیر گذاشته است.

 

 نظرات

  • کوروش کوروش (2 دی 1399 ساعت 14:18)

    اینهمه خوردید و مرد را چاپیدید حالا یکماه هم کمتر بخورید.
    عجیبه 4 حرفه قانونی در ایران خیلی بدنان و بد نام هستند. اولیش همین دلالان و بنگاهداران خرید و فروش ماشین هستند که هیج کار سودمندی در جامعه انجام نمیدهند . 2= دلالان و بنگاهدران ملک و املاک هستند که جز ایجاد تورم و بالاتر بردن قیمت مسکن هیچ هنر دیگری ندارند. . 3= گمرکچی ها 4= دارایی چی ها هستند.