1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. آشنایی بیشتر با «کوییک R» سایپا + عکس

آشنایی بیشتر با «کوییک R» سایپا + عکس

13 خرداد 1400
 • 3
 • 3352

 کوییک که نوع اتوماتیک آن نیز به تولید رسیده در حال حاضر ارزان ترین خودروی اتوماتیک صفر کیلومتر بازار کشور به حساب می آید.

خانواده کوییک از تازه نفس ترین خودروهای هاچ بک حاضر در بازار به حساب می آیند و «کوییک R» که پارس خودرو آن را در سالن رنو تولید می کند، در میان خانواده کوییک رتبه بالایی دارد.

«کوییک آر» علی رغم این که از نظر کیفیت ساخت در رده خوبی از کلاس خود قرار می گیرد، اما پیچیدگی های رقیبان را ندارد و در نتیجه تعمیرات آن آسان تر انجام می شود.

مصرف سوخت «کوییک R» طبق کاتالوگ 7.1 لیتر است. اما تعدادی از خریداران این خودرو معتقد هستند که این هاچ بک اقتصادی کمتر از 7 لیتر در سیکل ترکیبی سوخت مصرف می کند.

زیرا ضرایب دنده های گیربکس در آن طوری طراحی شده که بیشترین گشتاور موتور در بازه بزرگی ازدورموتور در دسترس باشد و همین موضوع باعث کاهش مصرف سوخت می شود و به این ترتیب باک 41 لیتری آن آنقدرها شما را به سمت پمپ  بنزین راهنمایی نمی کند.

15.jpg
اقتصادی ترین اتوماتیک بازار

 «کوییک R» که نوع اتوماتیک آن نیز به تولید رسیده است، در حال حاضر  ارزان ترین خودروی اتوماتیک صفر کیلومتر بازار کشور به حساب می آید.

گیربکس  اتوماتیک این خودرو توسط کمپانی پانچ ساخته شده و به همین دلیل از نظر کیفیت بسیار بالا و قابل رقابت با گیربکس های محصولات رنو است.

15.jpg
راحتی و ایمنی نسبتا خوب

از نظر کیفیت سواری باید آن را با 206 مقایسه کرد. هر چند «کوییک R» به گواه مصرف کنندگان کمی سفت تر به نظر می رسد. سیستم تهویه مطبوع این خودرو نیمه اتوماتیک است در حالی که اغلب رقیبان «کوییک R» هنوز از سیستم دستی بهره می برند.

این خودرو در بخش ایمنی سیستم ترمز ABS  و EBD را دارد که از این نظر کیفیت بالایی را در ترمزگیری به خصوص در مسیرهای لغزنده بارانی ارائه می کند. ضمن این که سیستم ترمز BAS یا ترمز کمکی هم برای آن در نظر گرفته شده است.

 این سیستم وقتی عمل می کند که راننده ناگهان اقدام به ترمزگیری می کند. در این زمان معمولا پدال ترمز به اندازه کافی فشرده نمی شود و خودرو نمی تواند از همه نیروی ترمز خود استفاده کند. اما با وجود این سیستم هوشمند که طریقه فشرده شدن پدال ترمز توسط راننده را رصد می کند، فشار روغن در سیستم ترمز افزایش یافته و خودرو سریع تر و ایمن تر متوقف می شود.

12.jpg
طراحی قابل قبول

طراحی کوییک R با استفاده از خطوط شکسته و تیزی انجام شده است که در نهایت ضمن ایجاد خطوطی ممتد در طرح، شباهت هایی به المان های طراحی در کمپانی های شرقی به خصوص شرکت های چینی دارد. از این نظر کوییک به دلیل طرح هیجان انگیز و جدی خود مورد استقبال بیشتر خانواده ها قرار گرفته است که حالا این خودرو را به رقبای کهنه کار ترجیح می دهند.

از طرفی طیف دیگری از مشتریان «کوییک R» افرای هستند که به دلیل تردد روزانه در شهر و حضور در ترافیک شهری، نیاز دارند خودرویی کم استهلاک و کم مصرف با ابعادی منطقی در اختیار داشته باشند.

14.jpg
پرآپشن ترین خودروی کلاس B بازار!

تنظیم کننده نور چراغ های جلو، آینه های برقی، شیشه بالا برهای برقی جلو و عقب، صندلی های تا شونده عقب، قابلیت نصب ایزوفیکس صندلی عقب، سنسور دنده عقب، سیستم ضد سرقت ایموبلایزر، برف پاک کن و شیشه گرمکن عقب، درب صندوق باز شو از طریق ریموت، باز شدن خودکار قفل درب ها در زمان تصادف، تریمدو رنگ بدنه، روف رک های سقف، طراحی به روز و جوان پسند از دیگر مزیت های این خودرو اقتصادی هستند.

به طور کلی با یک نگاه کلی به «کوییک R» باید این خودرو را مناسب به عنوان خودروی اول و حتی دوم برای خانواده های کم جمعیت و افراد علاقه مند به پرداختن هزینه زیاد برای خرید خودرو نیستند به حساب آورد. همچنین از محاسن دیگر این خودرو بازار نسبتا مناسب دست دوم آن است زیرا در بازار خودروی کشور «کوییک R» خرید و فروش تقریبا قابل قبولی دارد و اخیرا کمی بیشتر از قبل مورد استقبال مشتریان بوده است.

منبع تسنیمنظرات

 • مجتبی مجتبی (13 خرداد 1400 ساعت 15:17)

  سلام آقا این همه تعریف میکنی چرا نمیگی صدای موتور عین صدای قطار تو اتاق میپیچه و ازار دهنده هستش و کولر ضعیف و تو سربالایی موتور کم میاره باید کولر خاموش بشه ا

 • پروردگارا یاری رسان پروردگارا یاری رسان (13 خرداد 1400 ساعت 12:46)

  چه به سر ما اومد که باید بشینیم مشخصات چنین خودرویی را با یک خبر و عنوان اصلی در یکی از سایت های مهم خودرو در ایران بخونیم. چرا واقعا ؟؟ سرزمین ایران با این تاریخ و فرهنگ چرا باید سرنجامش اینطوری بشه ؟

 • mohsen7360 mohsen7360 (13 خرداد 1400 ساعت 12:08)

  بنجل ترین خودرو بازار اصلا مشتری نداره و باد کرده