1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. فروش محصولات لامبورگینی در سال ۲۰۲۱ تمام شد!

فروش محصولات لامبورگینی در سال ۲۰۲۱ تمام شد!

2 تیر 1400
  • 0

لامبورگینی اعلام کرده عطش خرید پس از بحران کرونا باعث شده تقریبا همه تولید سال 2021 کارخانه فروخته شود.

استفان وینکلمن، مدیر لامبورگینی می‌گوید ظرفیت تولید ده ماه سال تاکنون پیش‌فروش شده و این کارخانه امسال رکورد تازه‌ای در سوددهی ثبت خواهد کرد.برای مشاهده مشخصات فنی خودروهای لامبورگینی می توانید بر روی آن کلیک نمایید.

آقای وینکلمن همزمان با برگزاری نمایشگاه خودروی میلان به خبرنگاران گفت با اینکه کارخانه در سال ۲۰۲۰ دو ماه به خاطر کرونا تعطیل بود، اما فروش آنقدر زیاد بود که در تاریخ لامبورگینی، این کارخانه تنها یک سال بیشتر از سال گذشته درآمد کسب کرده است.

در نمایشگاه خودروی میلان بیش از شصت شرکت در فضای باز محصولات خود را نمایش دادند. این نمایشگاه اولین گردهمایی صنعت خودرو در اروپا پس از بحران کرونا بود. لامبورگینی در میلان از مدل اسپرت‌تری از اوراکان رونمایی کرد.

خودروساز اسپرت ایتالیایی که بخشی از گروه فولکس‌واگن است، می‌گوید فروشش در سه ماه اول سال ۲۰۲۱ بیست و پنج درصد بیشتر بوده و این شرکت در سه ماه اول سال ۵۰۹ میلیون یورو (۶۰۳ میلیون دلار) درآمد کسب کرده است.

لامبورگینی بیش از هر زمان دیگری به این سودآوری نیاز دارد. سال گذشته گزارش شد که فولکس‌واگن برای افزایش درآمد و تمرکز بیشتر بر دو عضو دیگرش، پورشه و آئودی، قصد دارد لامبورگینی را بفروشد. ماه گذشته هم خبری منتشر شد که فولکس‌واگن برای فروش لامبورگینی پیشنهادی به ارزش هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو (۸.۸ میلیارد دلار) دریافت کرده است.

آقای وینکلمن در مصاحبه‌هایش تاکید کرده که قرار نیست لامبورگینی فروخته شود.نظرات