1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. رونمایی از تویوتا کرولا جدید التیس نوربورگ در تایلند + عکس

رونمایی از تویوتا کرولا جدید التیس نوربورگ در تایلند + عکس

رونمایی از تویوتا کرولا جدید التیس نوربورگ + عکس
20 مهر 1400
  • 0

 به نظر می رسد، کمپانی تویوتا نسخه جدیدی از پرفروش ترین خودروی جهان یعنی "کرولا"ی محبوب را برای ورود به بازار معرفی می کند. همانطور که در مطالب قبلی اشاره شد؛ کرولا از سال 1966 روی خط تولید تویوتا قرار دارد و در سال 2013 فروش جهانی آن از 40 میلیون دستگاه نیز عبور کرد تا پرچمدار بازار جهانی خودرو لقب بگیرد.

کرولا یکی از پرفروش ترین محصولات تویوتا در جهان در کنار کمری می باشد که معمولا جزو 10 خودروی پرفروش در هر کشوری میباشد. این خودرو به دلیل کیفیت بالا و هزینه استهلاک پایین همشه جزو گزینه های خرید افراد متوسط جامعه می باشد.

تا کنون 12 نسل از کرولا معرفی شده که از سال 2018 تمامی کرولاها وارد نسل دوازدهم خود شده و چهره ای متفاوت تر به خود گرفته اند.

11 نسل قبلی تویوتا کرولا در یک قاب

21.webp
اما کرولای جدید که در تایلند معرفی شده با نام نسخه نوربورگ رینگ شناسایی می شود. این نامگذاری به پیست معروف نوربورگ در آلمان اشاره دارد که تیم گازو ریسینگ( واحد تیونینگ متعلق به تویوتا) موفق شد در سال 2021 و مسابقات 24 ساعته آن در کلاس خود با کرولا التیس به مقام نخست دست یابد.

از این رو، کرولای جدید ویژگی های اسپرت را به عنوان مهمترین تفاوت خود با نسخه استاندارد همراه دارد. در قسمت دماغه از بامپر(سپر) جدید چند بخشی، ورودی هوای جدید، گریل(جلوپنجره) تغییر شکل یافته استفاده شده است. ارتفاع خودرو نیز مقداری کاهش یافته تا تجربه هندلینگ جذاب تری را ارائه دهد.

23.webp
تویوتا همچنین به نصب کیت ای سی بی در قسمت گاز خودرو اشاره کرده که در واقع یک جعبه کنترل برای سیستم گاز است که زمان پاسخگویی و واکنش آنرا را بهبود می دهد. این مهمترین تغییر فنی نسخه اسپرت در مقایسه با محصول استاندارد است زیرا پیشرانه در همان شرایط استاندارد باقی مانده تا 138 اسب بخار خروجی در تریم بنزینی و 121 اسب بخار در تریم 1.8 لیتری هیبریدی را ارائه دهد.

22.webp
اما در بخش جعبه دنده از نمونه سی وی تی در ارتباط با محور جلو استفاده شده است که شتاب بهتری را در اختیار خودرو قرار می دهد.

سیستم تعلیق نیز با استانداردهای اسپرت بروزرسانی شده است.

قیمت دقیق خودرو مشخص نیست اما پیش بینی ها به کانال 30 هزار دلار اشاره داشته اند.

24.webpنظرات