1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. ناهماهنگی در وزارت صمت، علت تعلل عرضه سهام خودروسازان در بورس

ناهماهنگی در وزارت صمت، علت تعلل عرضه سهام خودروسازان در بورس

22 مرداد 1401
  • 0

یک عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس گفت: ناهماهنگی در وزارت صمت باعث تعلل در عرضه سهام دولت در ایران خودرو و سایپا شده است. به گفته محسن علیزاده دلالان عرضه خودرو باعث شده که شرکت های خودروسازی عملکرد موفقیت آمیزی نداشته باشند و مردم هم از وضعیت خودروهای داخلی ناراضی باشند. 

علیزاده گفت: یک عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس، علت تعلل در عرضه سهام دولت در دو شرکت خودروسازی ایران خودرو و سایپا را ناهماهنگی در وزارت صمت عنوان کرد و در این باره گفت: متأسفانه وزارت صمت علیرغم انتظار ما نتوانسته برای به تعادل رساندن بازار خودرو به درستی عمل کند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد: یکی از راه های متعادل سازی بازار خودرو عرضه سهام شرکت های خودروسازی در بورس و همچنین عرضه خودرو در بورس کالا است. در هر دو مورد وزارت صمت مقاومت بسیار زیاد می کند.

وی اظهار کرد: اینکه شاهد وقفه عرضه سهام خودرو در بورس هستیم به ناهماهنگی در وزارت صمت برمی گردد. همچنین اینکه علیرغم وعده‌های مکرر وزارت صمت باز هم خودرو در بورس کالا عرضه نمی‌شود ناشی از وجود تعارض منافع و ناهماهنگی در این وزارتخانه است.

علیزاده افزود: دست‌های پشت پرده‌ای که در دلالان عرضه خودرو وجود دارد، باعث شده که هم شرکت های خودروسازی عملکرد موفقیت آمیزی نداشته باشند و هم اینکه مردم از وضعیت خودروهای داخلی ناراضی باشند. به نظر می‌رسد فشار دلالان و واسطه گران و سوداگران بازار خودرو باعث شده که وزارت صمت از برنامه اصلی خود منحرف شود.

 
منبع ایسنا


نظرات