1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار خودرو
  4. توقف تولید 5 خودرو؛ خودروسازان در فروش تخلف کرده اند

توقف تولید 5 خودرو؛ خودروسازان در فروش تخلف کرده اند

23 مرداد 1401
  • 0

رئیس سازمان ملی استاندارد با تأکید بر اینکه خودروسازان باید برتعهدات قبلی خود پایبند باشند، اظهار کرد: خودروسازان بر اساس تعهدات ۱۵ گانه می بایست برای این تعهدات اجازه می گرفتند و در این رابطه تخطی کرده‌اند.

مهدی اسلام پناه در نشستی با حضور خبرنگاران، در رابطه با اینکه چرا خودروسازان در ایفای تعهدات خود در خودروهایی که توقف تولید دارند تعلل می کنند، گفت: تولید پنج نوع خودرو شامل تیبا، تیبا 2، سمند، ساینا و 405 slx متوقف شده است؛ اگرچه تعهداتی که خودروسازان از قبل دارند نیز باید انجام شوند. به گفته وی، خودروسازان بر اساس تعهدات 15 گانه باید برای این تعهدات اجازه می گرفتند ولی در این رابطه تخطی کرده‌اند.

وی در واکنش به اظهارات پلیس راهور که به تازگی گفته بود کیفیت خودروهای تولید داخل هیچ تفاوتی با گذشته نکرده، افز‌ود: اگر طبق قانون سازمان ملی استاندارد در این رابطه مرجعیت دارید، بگذارید به وظایف خود عمل کنیم. اگر هم پلیس مرجعیت دارد برود به وظایفش عمل کند.

اسلام پناه در خصوص اینکه آیا احتمال توقف تولید تعداد بیشتری از خودروها است، گفت: هدف کسب ایمنی، استانداردسازی، رضایت مشتری و سلامت است. بر این اساس هر کالایی این موارد را پاس نکند، ممکن است مشمول بررسی، نظارت و کنترل باشد.

وی از برنامه‌ریزی این سازمان برای تقویت عضویت‌ها در پیمان‌های بین‌المللی و افزایش سهم ایران در تجارت حلال خبر داد و گفت: با وجود شرایط جنگی و مشکلات تامین کالاهای اساسی در جهان، در ایران ذخیره سازی کالاهای اساسی استاندارد مطلوب است.

منبع تسنیم


نظرات