1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اطلاعیه
 4. اطلاعیه مهم وزارت کار درباره سامانه جدید درخواست بازبینی دهک بندی خانوارها

اطلاعیه مهم وزارت کار درباره سامانه جدید درخواست بازبینی دهک بندی خانوارها

28 مرداد 1401
 • 4

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با صدور اطلاعیه ای درباره قابلیت های سامانه جدید درخواست از طریق کارت های بانکی خانوار، اطلاعات خودرو و درآمد، اعلام کرد: هموطنانی که قبلا درخواست بررسی مجدد دهک بندی خانوار خود را ثبت کرده اند اکنون می توانند ضمن مشاهده نتایج رسیدگی، درخواست بررسی مجدد اطلاعات هرکدام از زیربخش‌ها را نیز ثبت کنند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در سامانه جدید «حمایت» که با نشانی اینترنتی.http://hemayat.mcls.gov.ir/ فعال است، سرپرست هر خانوار می تواند دهک اقتصادی خانوار و توضیحات در خصوص علت دریافت یا عدم دریافت یارانه را به همراه اسامی اعضای خانوار خود مشاهده کند. همچنین امکان مشاهده اطلاعات شناسنامه اقتصادی خانوار در سه بخش اطلاعات خرید از کارت بانکی، اطلاعات خودرو و اطلاعات درآمد به صورت تفکیک شده و مجزا فراهم شده و کاربرانی که درخواست بررسی مجدد این اطلاعات را دارند می توانند درخواست خود را در مراحل مجزا و بصورت تفکیک شده ثبت کنند.

از دیگر امکانات این سامانه ارائه توضیحات شفاف و تکمیلی در مراحل مختلف در خصوص مأخذ داده ها و علت ایرادات احتمالی از دید کاربر، پیش بینی امکان ثبت وضعیت های خاص نظیر بیماران خاص یا معلولان گرامی در بخش ثبت درخواست بررسی است و البته استانداردهای امنیتی برای حفظ حریم شخصی و محرمانه ماندن اطلاعات کاربران نیز به طور کامل رعایت شده است.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در ادامه این اطلاعیه از هموطنانی که قبلا درخواست بررسی مجدد دهک بندی خانوار خود را ثبت نموده اند، دعوت کرده است برای مشاهده نتایج بررسی‌ها براساس اطلاعات به روزرسانی شده شناسنامه اقتصادی خانوار به نشانی اینترنتی hemayat.mcls.gov.ir  مراجعه نمایند. با این توضیح که برای خدمت رسانی بهتر سرپرستان خانواری که رقم آخر کد ملی آنها عدد زوج است در روزهای زوج و سرپرستان خانواری که رقم آخر کد ملی آنها عدد فرد است، در روزهای فرد می توانند به این وبگاه مراجعه نمایند.

سایر هموطنان نیز از روز شنبه پنجم شهریور می توانند بدون محدودیت زمانی برای مشاهده اطلاعات دهک، شناسنامه اقتصادی و ثبت درخواست بررسی به سامانه حمایت مراجعه نمایند.

گفتنی است سامانه ای که قبلا فعال بود صرفا قابلیت دریافت یک درخواست بازبینی کلی به شناسنامه اقتصادی خانوار بدون ارجاع به زیربخش مورد نظر را داشت در حالی که در سامانه‌ی جدید حمایت افراد می توانند اعتراض خود را به تک تک بخش‌های داده‌ای مانند اطلاعات خودرو، اطلاعات تراکنش‌های بانکی و ... بصورت مجزا ثبت و درخواست بازبینی دهند که این مهم کمک خواهد کرد تا فرآیند رسیدگی و تصمیم‌گیری دقیق‌تر انجام شود.

 


نظرات

 • بهروز بهروز (4 شهریور 1401 ساعت 15:15)

  فقط دروغ میگن
  همه رو سر کار گذاشتن
  فقط هم زورشون به طبقه ضعیف جامعه میرسه
  ماه‌ها هست که یارانه رو قطع کردن و فقط وعده و وعید میدن
  هیچ بویی از انسانیت نبردن

 • محمدمحمدزاده محمدمحمدزاده (3 شهریور 1401 ساعت 06:47)

  بسمه تعالی
  اینجانب محمد محمدزاده بشماره ملی 0700920481 بازنشسته سال88 _نهضت سواد آموزی_ و ایثارگری بشماره کارت
  از سال91 بخاطر فرزندانم که دانشجو بودند به مشهد آمدم و تاکنون اجاره نشین هستم
  از سال97 در یک موسسه حفاظتی زیرنظر پلیس پیشگیری همکاری میکردم باماشینم.چون ماشین لازم داشتند که مقدار حقوق واریزی‌شان کرایه خانه‌ هم نمیشد.همچنین از حساب من بابت واریز و برداشت ها به جهت منافع شرکت استفاده میکردند و من در جریان جزئیات گردش حساب نبودم _پیوست دارد_
  الان یک فرزند پسر مجرد متولد 1371 در خانه دارم که از اردیبهشت 1400 استخدام شده. 50میلیون تومان خودم و 30 میلیون خودش وام گرفته که وسیله ای برای رفتوآمدش تهیه کرده ایم. هرچه حقوق میگیرد به اقساط ماشینش میدهد نه پس اندازی دارد و نه توان ازدواج. آن‌وقت برای من زده اید خانواده ای که دو حقوق میگیرند!
  بهمن 1400 عمل قلب باز کرده ام و خانه نشین شده ام. همسرم چندسال پیش دیسک کمرش را عمل کرده بود، امسال دوباره عود کرده و گرفتار شده ایم
  در حال حاضر4 سال است در یکی از خانه های مصادره ای ستاد مبارزه با مواد مخدر استان با کرایه ماهیانه3750م سکونت دارم _پیوست دارد_
  حال شما قضاوت کنید با یک حقوق بازنشستگی و این مسائل و مشکلات مطرح شده ، آیا درست است که جزو مشمولین دریافت یارانه قرار نگیرم؟

 • محمدعلی محمدیان محمدعلی محمدیان (2 شهریور 1401 ساعت 16:54)

  سلام آقای زاهدی وفا باتوجه اینکه سه ماه پیش قول داده بودید همسانسازی حقوق(۲۵درصد) بازنشستگانی که در جریان سال۱۴۰۰بازنشسته گشته اند اعمال خواهد شد لذا خواهشا درخواست مکنم پس انشاالله کی اقدام میشود اگر ممکنه همزمان با افزایش شهریور اقدام شود تا سال تمام نشده

 • علی اصغر علی اصغر (1 شهریور 1401 ساعت 12:38)

  درود بیکران بر شما .من بازنشسته حداقل بگیر هستم.سهام عدالت نداریم.سفرخارج نرفتیم یک پراید ۸۹ داریم که اسنپ کار میکنیم ملکی به ناممان نیست حسابهای بانکیم هم میتوانید چک و بررسی کنید وسایل مصرفیمان هم ماهیانه از جانبو به صورت اقساطی میگیریم.ضمنا درسال۶۳ سرباز منطقه جنگی بودم وبه صورت بسیجی هم سال ۶۷در منطقا جنگی بودم  شما میتوانید همه را استعلام و بررسی کنید .لذا از حضورتان خواهشمندیم در  در مورد دهک بندی بررسی و تجدید نظر بفرمایید.با کمال تشکر

  0917****01 24*****587 ملی