1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. با فروشنده شدن دلالان در بازار ؛ کاهش قیمت خودرو سرعت گرفت

با فروشنده شدن دلالان در بازار ؛ کاهش قیمت خودرو سرعت گرفت

29 مهر 1397
 • 4

بعد از اعلام دوباره دو خودروساز بزرگ برای پیش فروش خودروهایشان، تب و تابی در میان دلالان خودرو برای فروش شکل گرفته و مصرف کنندگان واقعی وارد بازار خواهند شد.

بازار خودرو طی روزهای گذشته با اعلام خبر آغاز پیش فروش ها از سوی دو خودروساز بزرگ با عکس العمل های جدی از سوی دلالان و افرادی مواجه شده است که طی ماه های گذشته با تلاطم بازار خودرو از این کالای مصرفی به عنوان محلی برای سرمایه گذاری استفاده کرده بودند اما اکنون وارد میدان شده و با اصرار در انتشار آگهی‌های متعدد بنا را بر فروش خودروهای خود گذاشته اند.

 با فروشنده شدن دلالان در بازار ؛ کاهش قیمت خودرو سرعت گرفت

بر این اساس، این روزها بازار خودرو با افزایش عرضه مواجه شده و به نظر می رسد به مرور تقاضاهای کاذب از بازار حذف شده و مصرف کنندگان واقعی به سمت این بازار هدایت شوند.

بررسی های میدانی از آگهی های فروش خودرو در سایت ها و نیازمندی روزنامه ها حکایت از آن دارد که آگهی ها برای فروش هر چه سریعتر خودروها افزایش یافته و مصرف کنندگان واقعی اعم از افرادی که خودرو را به عنوان ابزار کار یا مصرف واقعی خود نیاز دارند وارد بازار شده و خریدار شده اند. به این ترتیب قیمت های کاذب در بازار خودرو شکسته شده و اگر چه هنوز هم این بازار با حباب مواجه است اما نرخ ها تا حدودی به سمت واقعی شدن پیش رفته است.

تب و تاب فروش برای خودروهایی که با هدف کسب سود خریداری شده بود، به این دلیل بالا گرفته است که دو خودروساز اصلی اعلام کرده اند که طرح های پیش فروش را از اوایل هفته پیش رو آغاز خواهند کرد. این افراد نگران هستند با انجام این پیش فروش ها، حاشیه سودشان بیش از قبل تقلیل رفته و حتی ضرر کنند.

گزارش های میدانی از بازار خودرو حکایت از آن دارد که قیمت طی یکی دو روز گذشته با کاهش بیشتری مواجه شده و در برخی مدل های خودروهای داخلی بین 5 تا 7 میلیون تومان کاهش را تجربه کرده است، ضمن اینکه فروشندگان در هر آگهی جدیدی که منتشر می کنند، تلاش دارند تا قیمت را کاهش بیشتری دهند تا بلکه سریعتر خریدار پیدا کنند.

منبع مهر


نظرات

 • عادل عادل (30 مهر 1397 ساعت 13:03)

  واقعا نمی دانم چرا مردم تو دام این خودروسازها می افتند بنده خدا رفته وام گرفته برای ماشین برای سال بعد که قیمت ماشین هم معلوم نیست آخه چقدر بی فکری چرا مردم نمی دونن که این پیش فروشه نه فروش قطعی قیمت نامعلوم تو رو خدا یکمی فکر کنید اینها فقط دارن پول جمع می کنن ماشین نمی دن واقعا برای برخی بی فکری ها متاسفم

 • نادر نادر (30 مهر 1397 ساعت 11:10)

  باید کاهش قیمت از کمپانی ها شروع بشه ؛ مدیران خودرو تیگو 5 را با التماس 98 میلیون میفروخت الان 198 میلیون سازمان حمایت از مصرف کننده کجاست ؟

 • محمد محمد (30 مهر 1397 ساعت 07:36)

  در مورد هر کالایی برای مبارزه با دلالی تنها راه آزاد سازی بازار است . بازار خودرو هم باید آزاد شود و دولت باید دست از تعصب بی مورد و حمایت چشم بسته از خودرو ساز داخلی بردارد .

 • عرفان عرفان (30 مهر 1397 ساعت 07:25)

  سلام،
  مردم دیگه حواسشون جمع شده.گول قیمت های حبابی و غیر واقعی را نمیخورند.