1. خانه
  2. خودرو‌ ها
  3. کی ام سی

کی ام سی (KMC)

  • تاریخ تاسیس1369
  • موسسمرحوم ابولفضل سجادی
  • ایران
  • دفتر مرکزیتهران، ایران
درباره کی ام سی

شرکت کرمان موتور در سال 1373 در شهرستان بم تاسیس شد، این شرکت در ابتدا به مونتاژ محصولات سیلو و ماتیز از برند دوو می پرداخت، اما در سال 1379 و لبا خریداری گروه دوو توسط GM وبه دلیل تحریم های آمریکا؛ همکاری دوو با کرمان موتور پایان یافت.
کرمان موتور از سال 83 توسط شرکت خودروسازان راین که آن زمان تحت مالکیت کرمان موتور بود به تولید دو محصول هیوندای در ایران پرداخت، هیوند ای ورنا و هیوندای آوانته دو خودرویی بودند که نزدیک به یک دهه در این شرکت مونتاژ می شدند، اما در اوایل دهه 90 و با جدی شدن تحریم ها، همکاری هیوندای نیز با کرمان موتور پایان یافت.

کرمان موتور همچنین از سال 86 همکاری خود با لیفان چین را نیز آغاز کرد و در این سالها محصولاتی مانند لیفان 520، لیفان 520i، لیفان X60 و لیفان X50 در دوره های مختلف توسط این شرکت عرضه شدند، شرکت خودروسازی جک چین نیز دیگر شریک تجاری کرمان موتور است که در سال های اخیر بیشترین آمار تولیدات این شرکت را به خود اختصاص داده، جک توجوی j3، جک j5، جک S5، جک J4، جک S5 جدید، از جمله محصولاتی اند که کرمان موتور با برند جک در ایران به تولید رساند، کرمان موتور همچنین در سال 99 با تاسیس نشان تجاری KMC اقدام به عرضه محصولات JAC با این نشان تجاری کرد، کی ام سی T8 نخستین پیکاپ این شرکت بود که با شروع عرضه توانست سهم بسیار خوبی از بازار پیکاپ های کشور نصیب خود کند، کی ام سی j7 و کی ام سی K7 نیز سدان و کراس اور دیگری هستند که کرمان موتور با برند کی ام سی راهی بازار ایران می کند.

در این صفحه به بررسی قیمت های کرمان موتور و شرایط فروش کرمان موتور اشاره میکنیم.

سوالات متداول

بله، این شرکت در زمان های مخنلف اقدام به فروش اقساطی محصولات خود می کند و ما در Car.ir جدیدترین طرح های فروش کرمان موتور را در بخش اخبار پوشش می دهیم.
فروش محصولات کرمان موتور به طور کلی به صورت اینترنتی انجام می شود، همچنین این شرکت در سال 1402 به دستور وزارت صنعت، معدن و تجارت فروش محصولات خود را در سامانه جامع این وزارت خانه انجام می دهد.
کی ام سی T8 یک خودروی پیکاپ تراک دو دیفرانسیل ساخت کمپانی JAC کشور چین است که برای اولین بار در سال 2018 روی خط تولید این کمپانی قرار گرفته و تولید آن تاکنون ادامه دارد. این محصول از سال 1399 توسط کرمان موتور با برند KMC وارد بازار ایران شد تا به رقابت با دیگر پیکاپ های حاضر در این سگمنت مشغول شود.