1. خانه
  2. خودرو‌ ها
  3. ام وی ام
  4. X55

ام وی ام X55

  • کلاس بدنهکراس اور
  • کلاس اتومبیلC Segment
  • تعداد نسل ها (بازار ایران)1 نسل
  • سال های تولید2018 - اکنون
درباره ام وی ام X55

ام وی ام X55 یکی از محصولات مونتاژی شرکت مدیران خودرو می باشد که در اصل همان چری تیگو 5X است. این خودرو در کلاس کراس اور های جمع و جور قرار می گیرد و اولین نسخه آن در سال 2017 در پکن رونمایی شد. این خودرو در کشورهای مختلف با نام هایی نظیر چری تیگو 4 نیز شناخته می شود.

شرکت مدیران خودرو یکی از شرکت های خوشنام در صنعت خودروسازی ایران می باشد که از ابتدا با وارد و مونتاژ کردن محصولات شرکت چینی چری در ایران فعالیت خود را آغاز نمود. این شرکت در سال 1398 و همزمان با آغاز مجدد تحریم ها علیه ایران چری تیگو 5X را تحت عنوان ام وی ام ایکس 55 به بازار خودروی کشور معرفی نمود.

این خودرو را می توان نسخه‌ای برزوتر و کامل تر از تیگو 5 دانست که در دو تیپ اکسلنت و اکسلنت اسپرت به ایران عرضه شدند. خودروی ایکس 55 بر روی پلتفرم چری تیگو 7 یعنی T1X توسعه داده شده و از همین نظر نیز موارد مشترکی با تیگو 7 دارد. ایکس 55 در سال 2018 توسط چری مورد فیس لیفت قرار گرفت که تنها برخی جزئیات دستخوش تغییراتی شدند. همین نسخه فیس لیفت شده تحت عنوان ام وی ام X 55 به جاده های ایران رسید. خودرویی که از نظر ظاهری طراحی اسپرت و جوان پسندی دارد و نسبت به برخی رقبای خود از این نظر می تواند برتری خود را نشان دهد.

همانطور که اشاره شد ام‌وی‌ام X55 ابتدا با دو تیپ اسپرت و اسپرت اکسلنت در بازار ایران به فروش رسید که این دو تیپ از نظر فنی تفاوتی با یکدیگر ندارند. علاوه بر مشترک بودن پلتفرم این خودرو با چری تیگو 7، پیشرانه این دو تیپ نیز مشترک با تیگو 7 می باشد. این پیشرانه 4 سیلندر 1/5 لیتری توربوشارژ توانایی تولید 147 اسب بخار قدرت و 210 نیوتن متر گشتاور را داراست. همچنین وظیفه انتقال قدرت این پیشرانه به چرخ های جلوی خودرو بر عهده یک جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک دو کلاچه است.

تفاوت دو تیپ اسپرت و اسپرت اکسلنت ام وی ام X55 مربوط به امکانات رفاهی و ایمنی می شود که معرفی کامل این بخش در صفحه هر تیپ به صورت جداگانه قابل مطالعه می باشد. اما به صورت کلی این محصول جوان پسند مدیران خودرو از نظر امکانات، خودرویی با دست پر می باشد.

پس از حدود 2 سال از عرضه X55 مدیران خودرو تصمیم گرفت نسخه بروزتر این خودروی کراس اور را با نام ام وی ام X55 پرو (MVM X55 Pro) به بازار خودروی کشور عرضه کند. تصمیمی که برای پررنگ‌تر شدن حضور ایکس 55 در بازار ایران گرفته شد. خودروی جدید مدیران خودرو در اواخر سال 1400 به نمایش عموم درآمد. ام وی ام X55 پرو خودرویی است که در تمام بخش های ظاهری و باطنی نسبت به نسخه های قبلی خود متفاوت می باشد. مهمترین و بیشترین تغییرات این خودرو به داخل کابین و زیر کاپوت آن باز می گردد و از نظر ظاهری تنها برخی قطعات مانند جلو پنجره متفاوت شده است. داخل کابین نیز کاملا متفاوت شده و بسیار شبیه به محصول دیگر مدیران خودرو یعنی فونیکس تیگو 7 پرو می باشد. 

X55 پرو در بخش مشخصات فنی مجهز به یک پیشرانه 1/5 لیتر توربوشارژ شده که تفاوت هایی با پیشرانه قبلی دارد. این پیشرانه جدید می تواند 156 اسب بخار قدرت و 230 نیوتن متر گشتاور را تولید کند که نسبت به نسخه های قبلی ارتقا پیدا کرده است. جعبه دنده X55 PRO نیز از نوع اتوماتیک CVT با قابلیت شبیه سازی 9 سرعته شده که مشترک با تعداد زیادی از محصولات جدید شرکت مدیران خودرو است. لازم به ذکر است که معرفی و بررسی کامل این خودرو در صفحه تیپ خود قرار دارد.