1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اطلاعیه
  4. کلیه خودروهای وارداتی در سال 96 مجوز ثبت سفارش دارند

کلیه خودروهای وارداتی در سال 96 مجوز ثبت سفارش دارند

11 اردیبهشت 1397
  • 0

گمرک ایران اعلام کرد : تمامی 70 هزار و 75 دستگاه دستگاه خودروی وارداتی در سال 96 مجوز ثبت سفارش معتبر دارند و اطلاعات مجوز ثبت سفارش این خودروها در سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی در دسترس است .

بر اساس اعلام گمرک ایران ؛ متولی تایید یا عدم تایید اصالت مجوز های ثبت سفارش گمرک نیست چرا که اساسا مرجع صدور مجوز ثبت سفارش سازمان توسعه تجارت است.

 کلیه خودروهای وارداتی در سال 96 مجوز ثبت سفارش دارند

اطلاعات مربوط به 6481 دستگاه خودرو که پیش از این اعلام شده ثبت سفارش این خودروها غیر قانونی و شائبه دار بوده است به همراه مجوز ثبت سفارش معتبر ، مجوزهای قانونی و مقرراتی سازمان های ذیربط ، روشن و شفاف در سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی موجود است و کد 8 رقمی ثبت سفارش این خودروها به صورت الکترونیکی صادر و در سامانه گمرک بارگذاری شده است .

بنابر این گزارش ؛ خودروها تماما دارای ضوابط فنی خودرو و نمایندگی مجاز و رسمی در کشور هستند . این خودروها در فهرست خودروهای قابل ورود به کشور قرار دارند که قبلا ضوابط فنی موضوع آیین نامه ضوابط فنی مصوب دولت را از کمیته مربوطه که زیر نظر وزارت صمت است اخذ نموده و دارای نمایندگی رسمی مورد تایید آن وزارتخانه هستند .

خودروهای ترخیص شده از گمرکات که در فهرست 6481 دستگاه قرار دارند بر اساس بررسی های اولیه کمتر از یک سوم این تعداد بوده و همگی مجوزهای ثبت سفارش معتبر ، استاندارد و تاییدیه سازمان توسعه تجارت را دارند . حقوق وعوارض گمرکی این خودروها پرداخت شده و تشریفات گمرکی به طور کامل انجام و پروانه الکترونیکی برای این خودروها صادر شده است و مابقی خودروها در گمرکات توقیف شده است .

بر اساس اعلام رسمی مرکز حراست وزارت صنعت ، معدن و تجارت ، مجوز ورود یا اصطلاحا مجوز ثبت سفارش تعداد 6481 دستگاه خودرو به صورت غیر قانونی در سامانه ثبت سفارش سازمان توسعه تجارت صادر شده که موضوع در حال رسیدگی است .نظرات