1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. معرفی کونیگ زگ رگرا با ظاهر جذاب فیبر کربنی + تصاویر

معرفی کونیگ زگ رگرا با ظاهر جذاب فیبر کربنی + تصاویر

17 آذر 1397
  • 2

کونیگ زگ رگرا در تابستان سال 2017 به پایان تولید خود رسید اما این خودروساز نهایتاً اولین مدل با ظاهر کربنی را ساخته است.

1.jpg
در بدنه‌ی فیبر کربنی این خودرو که کاملاً زیبا به نظر می‌رسد هیچ‌گونه لاک و یا پوشش جایگزین سطوح کربنی بکار نرفته است. این کمپانی همچنین لایه‌ی نازک اپوکسی را که معمولاً روی فیبر کربن کشیده می‌شود را حذف کرده است. این مورد با پولیش دستی انجام شده و کونیگ زگ هم اعلام کرده این یک فرایند پیچیده است که زمان زیادی را می‌گیرد.


کونیگ زگ می‌گوید نتیجه‌ی نهایی تولید خودرویی با ظاهر برجسته است که البته با دست زدن به آن حس سردی به شما دست خواهد داد که آن‌هم حس ناب فیبر کربن می‌باشد. این حس بدون استفاده از لایه‌ی اضافی لاک یا اپوکسی به دست آمده است.

5.jpg

 
اگرچه بدنه‌ی فیبر کربنی رگرا ظریف و زیباست اما باید به عناصر خاص آن‌هم اشاره کنیم. همان‌گونه که کونیگ زگ توضیح می‌دهد، چندین نمونه از این بدنه در جلوی آفتاب و گرمای تابستان و همچنین سرمای زمستان قرار داده شده است. سپس نمونه‌ها چندین سال در محیط بیرونی قرار داده شده‌اند و البته این شرایط آسیبی به بدنه و ظاهر قطعات کربنی نزده است. پس از این مراحل بوده که کونیگ زگ از استفاده‌ی قطعات کربنی برای بدنه‌ی رگرا اطمینان حاصل کرده است.

7.jpg
اگرچه این خودرو فاقد لایه‌ی محافظتی اپوکسی است اما کونیگ زگ می‌گوید این امر در واقع باعث می‌شود رگرا حساسیت کمتری به سنگ‌ریزه‌ها و اشیای تیز داشته باشد. فقدان متریال همچنین باعث شده وزن رگرای موردبحث حدود 20 کیلوگرم کمتر از مدل رنگ‌آمیزی شده باشد.

 
مدیرعامل این برند آقای کریستین ون کونیگ زگ می‌گوید: “سفارش خودرویی با ظاهر فیبر کربنی خیلی غیرمعمول نیست. این متریالی زیبا از نظر بصری بوده و مشتریان ما هم نمایش خودروی خود را دوست دارند.” البته او اعلام کرده این رگرای کربنی مفهوم استفاده از فیبر کربن مشهود را وارد سطح دیگری کرده است.

 4.jpg

6.jpg

8.jpg

منبع پدال


نظرات

  • علی علی (18 آذر 1397 ساعت 08:32)

    این ماشین فوق العاده است

  • فرزاد فرزاد (17 آذر 1397 ساعت 21:49)

    تنها خودروهایی که میتونیم پا به پای جوانان جهان و بدون تبعیض حسرتشو بخوریم فقط وجود همچین سوپرنازکارهاست و دیگر هیچ، هیچکس در اروپا دنیا حسرت خودروهای زیر ۳۰ هزار دلار رو نمیخوره چون با کار کردن و دریافت پول ارزشمند ملیش براحتی بدستش میاره، ولی نه در I.R