1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. تعدیل و بیکار نشدن کارگران ، بهانه همیشگی خودروسازان برای گرانی خودرو

تعدیل و بیکار نشدن کارگران ، بهانه همیشگی خودروسازان برای گرانی خودرو

تعدیل و بیکاری ، بهانه همیشگی خودروسازان برای گرانی خودرو
19 آذر 1397
 • 4

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: هزینه های دستمزد و انرژی خودروسازان براساس ریال است اما افزایش قیمت بر مبنای دلار است که غیرقابل قبول است.

شهاب نادری در گفت‌وگو با خانه ملت با انتقاد از افزایش قیمت خودرو گفت:صنعت خودروسازی کشور سال ها است با وجود برخورداری از حمایت های قابل توجه فعالیت می کند اما معمولا در شرایط حساس به جای اینکه به اقتصاد کشور کمک کند قیمت خودرو داخلی را گران می کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:مردم و نمایندگان مجلس از خودروسازان انتظار دارند به دو اصل بدیهی تولید خودرو با کیفیت و با قیمت مناسب توجه کنند توجه کند چرا که رعایت این دو مولفه حق مشتری است.


خودروسازان نمی توانند حمایت های دولت های مختلف را انکار کنند

نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر در مجلس شورای اسلامی افزود:خودروسازان نمی توانند حمایت های دولت های مختلف را انکار کنند البته باید از صنعت داخلی حمایت شود اما نکته این است در شرایط حساس مانند اعمال تحریم های دشمنان به جای اینکه بازار را مدیریت کنند در صدد افزایش قیمت خودرو هستند.

نادری در ادامه افزود: بخشی از افزایش قیمت ها را می توان با بهانه افزایش قیمت دلار توجیه کرد اما اینکه قیمت یک خودرو ملی حدودا دو برابر شود غیرقابل قبول است.

وی ادامه داد:مدیران خودروسازی باید پاسخ دهند به چه دلیل باید هزینه های ساخت خودرو داخلی به این میزان به نرخ دلار وابسته شده است همچنین باید جوابگو باشند در این سال ها برای ساخت خودرو ملی چه کرده اند.


خودروسازان از موضوع افزایش بیکاری در صنعت خودرو سوءاستفاده می کنند

نادری افزود:هزینه های دستمزد و انرژی خودروسازان براساس ریال است اما افزایش قیمت بر مبنای دلار است که غیرقابل قبول است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: خودروسازان از موضوع افزایش بیکاری در صنعت خودرو سوءاستفاده می کنند تا قیمت خودرو را گران کنند چرا که می توانند سایر هزینه ها را کاهش دهند.نکته دیگر اینکه ایران خودرو بدون اعلام قیمت از سوی سازمان حمایت و اجرای تعهدات قبلی خود در قبال پیش فروش برخی از محصولات،اقدام به افزایش قیمت و فروش فوری چند محصول کرده است که باید این تخلف مورد رسیدگی قرار بگیرد.نظرات

 • اسماعیل اسماعیل (20 آذر 1397 ساعت 11:22)

  کاش یک مسئولی بیاید و توضیح دهد چرا باید سود وام های بانکی را باید مصرف کننده یک خودرو بپردازد. چرا باید هزینه کارمند و کارگر اضافه را مصرف کننده خودرو بپردازد. چرا باید عدم کارآمدی یک مدیر در خودرو سازی را مصرف کننده بپردازد چرا باید ....

  حمید حمید (22 آذر 1397 ساعت 15:13)

  منفعت و سود باد آورده جواب همه این سوالاته.
  انتظار داری مسئول بیاد جلوی دوربین بگه ما به خاطر سود سرشار خودروسازهای داخلی، تعرفه واردات خودروها رو صد در صد کردیم و ....؟؟؟

 • علی علی (19 آذر 1397 ساعت 15:18)

  واقع ایقدر سخت است که تاخییر در قیمت گذاری دارند .بنظر من مسولین نمیخوان ‌.یه خودرو باید چقدر گران شود ۱۰۰ درصد .نه بوید ۱۰ تا ۱۵ درصد گران شود تا هر کسی واسه خودش قیمت گذاری کند.نباید قیمت ازاد کنند چون هم قیمت بالاتر میره هم اشغالتر خودرو تحویل میدهند

 • حسین حسین (19 آذر 1397 ساعت 09:38)

  لعنت بر خودروسازان چرا اینا تعطیل نمی شن تا کی