1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. انتشار جدیدترین خبرها از نسل دوم نیسان جوک + عکس

انتشار جدیدترین خبرها از نسل دوم نیسان جوک + عکس

22 آذر 1397
  • 0

انتظار می‌رفت نسل جدید نیسان جوک پاییز سال جاری رونمایی شود اما ظاهراً معرفی آن تا سال آینده به تعویق افتاده است.

2.jpg
اتواکسپرس می‌گوید این خودرو قرار بود تابستان سال 2019 وارد نمایندگی‌های فروش شود. زیرساخت این کراس اوور ساب کامپکت محبوب پلتفرم CMF-B رنو-نیسان خواهد بود.


استفاده از این معماری باعث می‌شود جوک جدید از قوای محرکه‌ی جدید سود ببرد و به نظر می‌رسد نسخه‌ی هیبریدی آن نیز در حال توسعه است. ظاهراً این مدل از قوای محرکه‌ی کانسپت گریپز که سه سال پیش معرفی شده استفاده خواهد کرد.

4.jpg
اگرچه یکی از مدیران نیسان می‌گوید تولید نسخه‌ی الکتریکی شده‌ی جوک “تقریباً الزامی” است اما پیشرانه‌های دیزلی و بنزینی هم در دسترس خریداران خواهند بود؛ بنابراین شاید نسل جدید جوک با پیشرانه‌ی 1.5 لیتری دیزلی و همچنین پیشرانه‌های 1 و 1.6 لیتری بنزینی عرضه شود که قدرت این نسخه‌ی آخری به حدود 190 اسب بخار خواهد رسید.


از نظر طراحی، جوک جدید همچنان تیز و متمایز خواهد بود و به آسانی آن را به عنوان یک جوک خواهیم شناخت. باور بر این است در نسل جدید این خودرو از نمای جلوی محصولات کنونی نیسان استفاده شود اما برخی ویژگی‌های خاص همچون چراغ‌های جلوی نصب شده در ارتفاع بالا همچنان باقی خواهند ماند.

5.jpg

Nissan Gripz Concept
با فاصله‌ی بین محوری افزایش یافته که فضای پای بیشتری در عقب ایجاد می‌کند، جوک 2020 کابین بازنگری شده‌ای خواهد داشت. استفاده از پلاستیک‌های باکیفیت‌تر، سیستم اطلاعات سرگرمی بهبودیافته، ارتباطات گوشی هوشمند و آپشن های شخصی‌سازی متعدد نیز از دیگر ویژگی‌های کابین خواهند بود.

6.jpg

نیسان ظاهراً پیش از معرفی جوک جدید در سال آینده اقدام به معرفی یک کانسپت خواهد کرد تا به این ترتیب ایده‌ای از نسل جدید این خودرو به دست آید.


نسل جدید نیسان جوک همانند نسل قبل در تأسیسات ساندرلند این کمپانی در بریتانیا مونتاژ خواهد شد.

7.jpg

منبع پدال


نظرات