1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. ایران خودرو به دنبال ارتقاء و توليد نسل جديد موتورهای توربوشارژ

ایران خودرو به دنبال ارتقاء و توليد نسل جديد موتورهای توربوشارژ

20 آذر 1397
 • 6

مديرعامل شركت تحقيق، طراحي و توليد موتور ايران خودرو از توسعه و توليد نسل جديد موتورهاي ملي موسوم به EF7 پلاس خبر داد.


محمد زالي گفت: شركت تحقيق، طراحي و توليد موتور ايران خودرو (ايپكو) با هدف کاهش مصرف سوخت و آلودگی اروپا 5، بدون استفاده از مشاور خارجی و با تكيه بر توانمندی خود در حال توسعه نسل جديد موتورهای ملي موسوم به EF7 پلاس است كه پس از صحه گذاري در مرحله توليد آزمايشي به مرحله تجاري سازي خواهد رسيد.

وي با بيان اين كه نمونه‌های آزمایشگاهی این موتور، آزمون‌های تاییدیه اهداف را با موفقیت گذرانده افزود: پيش‌بيني مي‌شود، در شهريورماه سال آينده این موتورها به توليد انبوه برسد.

زالي تصريح كرد: با اینکه موتورها داراي فن آوری پیشرفته و جديد هستند، بیشترین استفاده از توانایی سازندگان داخلی و سرمايه گذاري قبلي شده است. وي توسعه موتور گازسوز منطبق بر راهبرد سوخت کشور را از مهم ترين مسيرهاي برون رفت از شرايط آلايندگي ناشي از احتراق موتور خودروها دانست و گفت: با توجه به منابع وسيع گاز در كشور مي توان با توسعه موتورهاي گازسوز گام بزرگي براي كاهش ذرات معلق هوا برداشت.

مديرعامل شركت تحقيق، طراحي و توليد موتور ايران خودرو ادامه داد: ايران خودرو در طراحي موتور پايه گاز سوز در دنيا پيشگام بوده و كشورهاي دیگر با الگوبرداري از موتور پايه گازسوز ايران خودرو بهبودهايي در موتورهای خود ايجاد كرده و با سرمایه گذاری روی کفی، كارايي این خودروها را افزايش داده اند. افزايش حجم مخزن و امكان پيمايش تا 600 كيلومتر از جمله اين بهبودها بوده است.

وي جلوگيري از بخش بزرگي از قاچاق بنزين را از نتايج استفاده از خودروهاي گازسوز عنوان كرد و گفت: اين اقدام توسط دولت روسیه اولویت راهبرد سوخت شده است. وي تاكيد كرد: دولت با هزینه کمی از محل جلوگیری از این قاچاق در حمایت از طراحی خودروی گازسوز با پیمایش 500 کیلومتر با یکبار سوخت گیری می تواند نقش مهمي را ايفا كند.نظرات

 • فرزاد فرزاد (21 آذر 1397 ساعت 08:23)

  مثلا خودروسازان داخلی یه پیچ مهره اضافه میکنن زودی یک میلیون میاد رو قیمت محصول حالا شما فکر کن ارتقاع هم بدن دیگه واویلا ویلی!

 • ایلیا ایلیا (21 آذر 1397 ساعت 08:16)

  آره والا. با اضافه کردن یه تکه پلاستیک روی موتور نسل جدید موتورهای ایران خودرو به وجو اومد!!!!!!! بیچاره مردم

 • شهرام شهرام (21 آذر 1397 ساعت 01:19)

  کیفت رو بد تر نکنید بهتر پیشکشتون

 • علی علی (20 آذر 1397 ساعت 19:45)

  زرت

 • علی مهبودی علی مهبودی (20 آذر 1397 ساعت 14:43)

  لعنتی ها (رئیس و مدیر عامل ایران خودرو) خودروهای ثبت نامی رو بدید ارتقاء و توليد نسل جديد موتورهای توربوشارژ پیشکش

 • اکبر اکبر (20 آذر 1397 ساعت 10:13)

  لطفا الکی هزینه تراشی نکنید و با پروژه های پوشالی جیب خوتون رو پر نکنید شما همین لگنها رو هم تولید کنید ملت راضی هستند پیشرفت پیشکش