1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. وزیر صنعت : استمرار فروش فوری خودروها با قیمت نزدیک به بازار

وزیر صنعت : استمرار فروش فوری خودروها با قیمت نزدیک به بازار

21 آذر 1397
 • 10

وزیر صنعت معدن و تجارت در خصوص مبنا قرار گرفتن قیمت خودرو نزدیک به حاشیه بازار گفت: این تصمیمی بوده که از سوی خودروسازان اتخاذ شده و مقرر است عرضه خودروها با قیمت نزدیک به حاشیه بازار تداوم و استمرار داشته باشد .

رضا رحمانی در مراسم دهمین دوره معرفی چهره های ماندگار صنعت معدن و تجارت ایران در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما افزود : در ماه‌های گذشته عده‌ای در بازار خودرو به درآمدهای رانتی دست یافتند.

به گفته وی، اکنون بازار مبنای قیمت گذاری قرار نگرفته بلکه این راهکاری است که خودروسازان اتخاذ کرده‌اند تا نزدیک به قیمت حاشیه بازار به عرضه محصولات خود بپردازند.

رحمانی از استمرار این روند خبر داد و افزود: مقرر است خودروسازان در هر بار عرضه قیمت را پنج درصد دیگر پایین تر از قیمت های قبلی ارائه کنند.

وی در پاسخ به این پرسش ایرنا که چرا این مهم که از سوی بسیاری کارشناسان در ماه‌های گذشته نیز مطرح بوده زودتر اجرایی نشده تأکید کرد: اقتضای شرایط این است که هر زمان متناسب با شرایط موجود تصمیم گیری کنیم.

وزیر صنعت معدن و تجارت ادامه داد: به طور کلی دو نوع خودرو داریم که قیمتگذاری دسته نخست مجوز شورای رقابت را نیاز داشته و دسته دوم خارج از آن است، قیمت هایی که اخیراً از سوی خودروسازان برای برخی محصولات ارائه شده مربوط به خودروهای خارج از مجوز شورای رقابت بوده است.

وی اظهار داشت اکنون قیمت گذاری این خودروها به کارگروه تنظیم بازار تفویض شده است.

منبع ایرنا


نظرات

 • شهرام شهرام (22 آذر 1397 ساعت 01:50)

  اونوقت شما چکاره تشریف دارید آقای وزیر ؟! اگه قراره تمام تصمیمات را خودروسازان و دلالان بگیرند وای به حال مردم. لطفا تماشاچی بدبختی مردم نباشید . بالاخره باید یه روزی جواب این تصمیمات را شما بدهید

 • مهدی مهدی (21 آذر 1397 ساعت 23:41)

  ************** هیچ کار مفیدی برای مردم نکرده قشر سرمایه دار سرمایه دارتر شده قشر پایین فقیر تر شدن یه مشت ادمای بیسواد رو کار اومدن نمای**** به فکر پر کردن شکمشون

 • یک کم فکر کن یک کم فکر کن (21 آذر 1397 ساعت 19:21)

  عجب!! الان مشخص شد این ها ک دارند پیش فروش میکنند برای سال دیگه پس این قیمت هم فرقی نداره مهم اینه ماشین فوری بیاد دست مردم که قیمت افت کنه!!! حالا اگر هم قرار فوری بدهند سوال پیش میاد پس تا الان که دم از تحریم ونداشتن قطعه میزدند یهو چی شد قیمت رفت بالا میخوان فوری بدهند ایا ب نظرتون جز این نبود دلالان همین خودشون یا اشناهاشون هستند،، هر ادم عاقلی میدونه افزایش قیمت بخاطر کمبود ماشینه هست اینا فقط میخوان ماشین گرون کنند ولی نمیدوند مردم ماشین رو نمیخرند و این باعث میشه خودروسازان تا چهار ماه اینده ورشکست بشند،، ی کارگر از کجاش بیاره ۶۰ تومن بده یک ماشین ک بایک تصادف منفجر میشه!!! مردم عاقل شدنه ,,افزایش قیمت اگه دادند مطمن باشید ب سال نکشیده ورشکست میشن،،دلار امد پایین جنس همان بالا مونده،، اقا از چین مدیر وارد کنید شاید چیزی ازش یاد گرفتید باور کن موفق تر بودیم

 • امیر امیر (21 آذر 1397 ساعت 18:52)

  وقتی گیلی گیلی میریم توی صف انتخ*****... همینه دیگه...

 • ناشناس ناشناس (21 آذر 1397 ساعت 13:09)

  خدا یا شکرت از این همه خوشی

 • محمد محمد (21 آذر 1397 ساعت 10:53)

  خداوند دروغ گویان را دوست ندارد.افراد دروغ گو کم حافظه هستند .حرف های دیروزشون یادشون میرود

 • علی علی (21 آذر 1397 ساعت 10:53)

  اگر عرضه کم باشه حاشیه بازار خیلی بالا میره هیچ آدم عاقلی بازار فعلی را مبنا قررار نمیده شما عرضه فوری با قیمت منصفانه زیاد کنید بعد در مورد 5 درصد حاشیه بازار حرف بزنید

 • mjavad mjavad (21 آذر 1397 ساعت 10:34)

  واقعا ک این **** مردم رو کردن گاو شیرده برای....................... ! نظارت و بازرسی هم که شده قضیه زخم و نمک و گندیدن نمک .

 • ناشناس ناشناس (21 آذر 1397 ساعت 09:40)

  صنعت معدن و تجارت در خصوص مبنا قرار گرفتن قیمت خودرو نزدیک به حاشیه بازار گفت: این تصمیمی بوده که از سوی خودروسازان اتخاذ شده
  جناب آقای رحمانی وزیر محترم صنعت
  آیا خودرو سازان باید برای شما تعیین تکلیف کنند که قیمت خودرو 5 درصد زیر قیمت بازار باشد ؟ چه بده بستانی این وسط میان دولت و فرغون سازان است ؟
  امیدوارم نظر من در سایت ثبت شود .

  حسن حسن (21 آذر 1397 ساعت 10:06)

  لامصب این پول چه ها که نمیکنه یکم مزش که بره زیر زبون. خب هرکسی هم یه قیمتی داره...