1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. چرا وزیر صنعت هر چند روز یکبار اظهاراتش را تغییر میدهد! + سند

چرا وزیر صنعت هر چند روز یکبار اظهاراتش را تغییر میدهد! + سند

21 آذر 1397
 • 13

در حالی 13 روز از اظهارنظر وزیر صنعت در کذب بودن قیمت گذاری خودرو 5 درصد کمتر از بازار می‌گذرد که امروز این مقام مسئول در صحبتهایی جدید این موضوع را تأیید و خبر از اعلام قیمت‌های جدید خودرو طی دو هفته آینده می دهد.

اواخر آبان ماه امسال بود که روزنامه دولت به‌نقل از یک مقام آگاه مدعی شد" در جلسه شنبه 26 آبان ماه معاونین وزیر، خودروسازان، قطعه‌سازان و کارشناسان خودرو قرار شده قیمت خودرو 5 درصد کمتر از حاشیه بازار شود".

متأسفانه همین خبر عاملی شد تا بازار خرید و فروش خودرو در بلاتکلیفی قرار گیرد و کمتر معاملاتی در آن انجام شود. در آن مقطع عمده فروشندگان خودرو مقصر اصلی وضعیت بازار را خودروسازان می‌دانستند چرا که با کاهش عرضه باعث شده‌اند تا فاصله قیمتی خودرو از کارخانه تا بازار شکاف بسیاری پیدا کرده و دست دلالان و واسطه‌گران در بازار باز شود.

5f9.jpg
البته وزارت صنعت بعد از انتشار خبر روزنامه دولت با صدور اطلاعیه‌ای افزایش قیمت خودرو 5 درصد زیر قیمت بازار را تکذیب کرد و حتی رحمانی وزیر صنعت در 7 آذرماه در حاشیه جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران در واکنش به انتشار برخی اخبار درباره احتمال قیمت‌گذاری جدید خودروها پنج درصد زیر قیمت‌های کنونی بازار گفت:" این موضوع صحت ندارد".

در حال حاضر 13 روز از اظهارنظر وزیر صنعت در کذب بودن قیمت گذاری خودرو 5 درصد کمتر از بازار می‌گذرد، اما امروز این مقام مسئول در صحبتهایی جدید خبر تعیین قیمت خودرو زیر 5 درصد بازار را می‌دهد و اعلام می‌کند قیمت‌های جدید خودرو دو هفته آینده منتشر خواهد شد.

2.jpg

با توجه به صحبت‌های وزیر صنعت از این به بعد بازار خودرو رسماً شاهد افزایش قیمت خودرو خواهد بود اما سوال اینجاست چرا مبنای قیمت گذاری خودرو حاشیه بازار شده است. چرا در نهایت نظر خودروسازان ملاک قیمت گذاری شد و مردم باید بر خرید یک محصول هزینه های بسیار سنگینی را پرداخت کنند.

در حال حاضر اختلاف قیمت کارخانه تا بازار خودروهای زیر 30 میلیون تومان از ١٣ تا 15 میلیون تومان و خودروهای 30 تا ٤٥ میلیون تومان 24 تا38 میلیون تومان و خودروهای ٤٥ تا ٥٥ میلیون تومان ٤٣ تا 61 میلیون تومان رشد پیدا کرده که با توجه به تصمیم وزیر صنعت مردم باید بر مبنای قیمت‌های نجومی بازار خودرو از شرکت‌های خودروسازی خریداری کنند.

منبع تسنیم


نظرات

 • حسین حسین (26 آذر 1397 ساعت 09:35)

  این وزارت خونه بدون وزیر هم کارش را انجام میده (یعنی بی خاصیت بودن و به ضرر مردم کار کردن) احتیاجی به وزیر نداشت که

 • امیر امیر (24 آذر 1397 ساعت 10:07)

  هعی...
  یه عده خودروساز کثیف ببین چطور مردم رو مسخره خودشون کردن.
  دولت و حکومت هم هارتو پورتش برای استکبار جهانی...
  آقایون؛ اگر دستتون با خودروسازها توی یک کاسه نیست، جلوی این استکبار داخلی (خودروسازان و حامیانشان) را بگیرید.
  مردم توی صف صحنه های مختلف برای شما رای دادند. رای قیمت خودرو توسط مردم مشخص شد.

 • مهدی مهدی (22 آذر 1397 ساعت 12:23)

  جالبه هر کس قبل از وزیر صنعت شدن یه حرفی میزینه بعد وزیر شدن فقط حرف خودرو سازها رو میزنه واقعا جالبه شاید خودرو سازها مهر مار دارند
  تعطیل کنید این مراکز تولید *** ایرانیها رو یه خودرو 10ساعته ساخته میشه و یه انسان 30 ساله این رو بفهمید که جان انسانها ارزش داره خدا به عاقبت شما رحم کنه

 • پ-س پ-س (22 آذر 1397 ساعت 09:56)

  برای اینکه همه چیز دست خودروسازانی هست که آزادند هرکاری دلشان خواست بکنند!پول مردم را ازیکسال پیش گرفته اند وامروز به بهانه نبود قطعه وبرجام علیرغم موجود بودن خودروآن را دربازارآزادبه فروش میرساند وبا پول مردم داد وستد میکند وجالب اینکه همه مسئولین به جای رسیدگی به دردمردمی که بیشترازیکسال است نقدینگی خود راتقدیم آقایان نموده اند ازاین مدیران ناکارآمد وبی تدبیر حمایت میکنند وتاوان این کوتاهی را ازجیب خالی مردم میخواهند بپردازند ومتاًسفانه آقای وزیر هم از آنها حمایت میکنند!واقعا برای چنین مسئولانی متاًسفیم.

 • مطالبه گر مطالبه گر (22 آذر 1397 ساعت 06:10)

  تنها راه ورود خودروهای با کیفیت و با قیمت مناسب با عوارض گمرگی منطقی می باشد تا این عزیزان خودروساز ادب شوند.

 • شهرام شهرام (22 آذر 1397 ساعت 00:27)

  لطفا نگین وزیر صنعت . ایشون وکیل و وزیر شبکه خودرو و دلالان این صنعت تشریف دارند

 • فرزاد فرزاد (21 آذر 1397 ساعت 21:49)

  به همون خدایی که هیچ مسئولی در صنعت خودرو نمیشناسش، گرانترین خودروی داخلی الان باید زیر ۱۰میلیون تومن می‌بود، سوال اینجاست که یک کارگر ایرانی با درآمد سالانه ۱۵میلیون با تمام هزینه‌ها چه خودرویی می‌تونه بخره؟ و یک آمریکایی(مثال بخاطر دشمن بزرگ بودن) با درآمدش چه خودرویی و با چه تسهیلاتی؟#آمریکا دشمن ماست ولی پولش.............

 • وزیر لعنت وزیر لعنت (21 آذر 1397 ساعت 16:25)

  ایشون وزیر لعن*** نه وزیر صنعت

 • محسن محسن (21 آذر 1397 ساعت 15:27)

  این نظر را حذف نکنید تا بدونه که 80 میلیون ایرانی میدونه********************گرفته تا این *************************

 • سهیل سهیل (21 آذر 1397 ساعت 14:29)

  طرف عرضه منسجم و مصمم افزایش قیمت خودرو است اگر طرف تقاضا هم منسجم و مصمم کاهش قیمت خودرو باشد قیمت ها پایین خواهد آمد. کاری که در لوازم خانگی در حال انجام شدن است. آگاه باشید که تولید کنندگان از رکود تورمی وحشت دارند.

 • رضا رضا (21 آذر 1397 ساعت 13:00)

  ** به فرقون ایرانی!!!

 • ایران ایران (21 آذر 1397 ساعت 11:14)

  بابا طرف قیافش شبیه لبو فروشاست ن وزیر

 • بهروز بهروز (21 آذر 1397 ساعت 10:14)

  متاسفانه وزیرجدیدنیزعروسک خیمه شب بازی درامد.