1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. آشنایی با تویوتا GR سوپرا سوپر GT

آشنایی با تویوتا GR سوپرا سوپر GT

23 آذر 1397
  • 0

در ماه مارس و همزمان با رونمایی از کانسپت تویوتا GR سوپرا ریسینگ همگان شاهد احیای یکی از نمادین‌ترین نام‌های دنیای خودرو بودند. به نظر می‌رسد این خودروساز ژاپنی کاملاً دست از سر این کوپه‌ی اسپورت برنداشته چراکه یک کانسپت دیگر مختص پیست را توسعه داده است. این خودرو با نام کامل GR سوپرا سوپر GT کانسپت شناخته می‌شود و حدود یک ماه دیگر آن را در نمایشگاه توکیوی ژاپن خواهیم دید.

1.jpg
تیزر منتشر شده از این خودرو چیز زیادی را نشان نمی‌دهد اما می‌توان بال عقب بزرگ و یک دیفیوزر قابل‌توجه را تشخیص داد. این خودروی مسابقه‌ای کاملاً باابهت تر از کانسپت پیشین بوده و احتمالاً پیش‌نمایشی از آینده‌ی تویوتا در مسابقات سوپر GT خواهد بود.

جدای از دو خودروی مسابقه‌ای ساخته شده بر پایه‌ی سوپرا، باید به یاد داشت تویوتا در حال کار روی یک هایپرکار پرچم‌دار است که پیش‌نمایش آن نیز با کانسپت GR سوپر اسپورت بوده است. جدای از تولد نسخه‌ی جاده‌ای، انتظار می‌رود تویوتا با این خودروی پرقدرت در سال 2020 وارد مسابقات لمانز شود.

2.jpg
به همین منوال پنجمین نسل سوپرا نیز سرانجام در ماه ژانویه و در نمایشگاه دیترویت 2019 رونمایی خواهد شد. مدل‌های مسابقه‌ای یاد شده نیز یازدهم ژانویه در نمایشگاه توکیو حضور خواهند داشت.


تویوتا GT سوپرا از موارد مشترک با خودروهای TS050 هیبرید، یاریس WRC و مدل LC نوربرگ رینگ بهره خواهد برد.

منبع پدال


نظرات