1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. فن آوری، تکنولوژی و مقایسه
  4. با سیستم تهویه مطبوع جدید هیوندای بیشتر آشنا شویم + عکس

با سیستم تهویه مطبوع جدید هیوندای بیشتر آشنا شویم + عکس

آشنایی با سیستم تهویه مطبوع جدید هیوندای + عکس
17 مرداد 1399
  • 0
  • 2120

 

هیوندای در طول چند سال گذشته برخی محصولات جذاب و احساس‌برانگیز را معرفی کرده است. علاوه بر طراحی‌های زیبا، برخی محصولات جدید همچون i20 N حتی پرفورمنسی قابل‌توجه نیز داشته‌اند. البته جدیدترین تکنولوژی این خودروساز کره‌ای شامل بخشی از خودروست که معمولاً نادیده گرفته می‌شود: سیستم تهویه مطبوع.

Hyundais-New-Air-Conditioning-System-3.jpg

تکنولوژی جدید هیوندای به دنبال بهبود کیفیت هوای داخل خودروهاست و این کار با کاهش ریسک تشکیل قارچ و کپک صورت می‌گیرد تا سرنشینان حداکثر راحتی ممکن را داشته باشند. با این تکنولوژی میزان گردوغبار کابین نیز کاهش می‌یابد. ظاهراً این تکنولوژی جدید در محصولات پرچم‌داری همچون هیوندای سوناتا یا پالیسید معرفی شده و پس از آن راهی دیگر محصولات کیا و هیوندای خواهد شد.

Hyundais-New-Air-Conditioning-System-6.jpg

هیوندای توسعه سه تکنولوژی جدید را اعلام کرده که اولین آن‌ها تکنولوژی پس از وزش خوانده می‌شود. این تکنولوژی هرگونه آب حاصل از میعان اضافی را روی تبخیرکننده کولر خشک کرده و بنابراین از رشد کپک‌ها و قارچ‌ها در کابین پیشگیری می‌شود. این سیستم یک و نیم ساعت پس از خاموشی پیشرانه شروع به کار کرده و تا ۱۰ دقیقه به وزش ادامه می‌دهد تا هرگونه تبخیر و میعان اضافی حذف شود. اگر نشانی از افت ولتاژ باتری دیده شده تا دمای بیرون خودرو کمتر باشد و البته از کولر برای مدتی استفاده نشود این سیستم به‌طور خودکار روشن نخواهد شد.

Hyundais-New-Air-Conditioning-System-7.jpg

دومین تکنولوژی هم حالت مولتی ایر نامیده شده و همان میزان هوایی را که انتظار دارید در اختیارتان قرار خواهد داد اما با وجود دریچه‌های هوای جدید در صندلی‌ها هوا دیگر فقط از دریچه‌های روی داشبورد نخواهد وزید.طراحان هیوندای این امر محیط بهتری را ایجاد کرده و خودرو از نظر دمایی تنظیمات بهتری خواهد داشت و نیازی به وزیدن حجم بالایی از هوا به‌صورت مستقیم به سرنشینان نیست.

Hyundais-New-Air-Conditioning-System-8.jpg

نهایتاً هم به نشانگر میزان ایده آل گردوغبار می‌رسیم که میزان هوای خودرو را اندازه‌گیری کرده و به راننده اجازه می‌دهد تا میزان گردوغبار مناسب در هوا را تشخیص دهد. اگر این میزان زیاد باشد سیستم به‌صورت خودکار شروع به تمیز کردن هوا و کاهش حداکثری رطوبت داخل کابین خواهد کرد. اگر کیفیت هوا بهبود نیابد شاید فیلترهای کولر نیاز به تعویض داشته باشند. ترکیب این سه تکنولوژی باهم باعث بهبود قابل‌توجه کیفیت هوا می‌باشد.

Hyundais-New-Air-Conditioning-System-10.jpg

Hyundais-New-Air-Conditioning-System-11.jpg

 

 

 

 

 

منبع پدالنظرات