1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. آیونیک برند جدید هیوندای ویژه خودروهای الکتریکی با 3 محصول جدید معرفی شد + تصاویر

آیونیک برند جدید هیوندای ویژه خودروهای الکتریکی با 3 محصول جدید معرفی شد + تصاویر

آیونیک برند جدید هیوندای ویژه خودروهای الکتریکی معرفی شد + تصاویر
22 مرداد 1399
  • 0

 

در سال 2015 بود که کمپانی هیوندای، رسما برند جنسیس را به عنوان زیرمجموعه لوکس خود معرفی کرد. هرچند پیش از این تصمیم شاهد حضور مدل های مختلفی از هیوندای جنسیس در بازار جهانی بودیم اما به هر ترتیب فعالیت مستقل آن به عنوان یک برند لوکس به زمان مورد اشاره باز می گردد.

2.jpg

به نظر می رسد هیوندای در رابطه با مدل آیونیک نیز تصمیم مشابهی گرفته تا آنرا به عنوان برند مستقل معرفی کند. با توجه به سابقه ای که از محصولات آیونیک سراغ داریم؛ برند جدید هیوندای به محصولات الکتریکی اختصاص خواهد داشت.

همزمان با اعلام این خبر، خودروساز کره ای از 3 محصول که با نام برند آیونیک روانه بازار خواهند شد نیز رونمایی کرده است. محصول اول آیونیک5 نام دارد که یک کراس اوور میان سایز الکتریکی بر پایه مدل مفهومی 45 خواهد بود.

 

اگر به خاطر داشته باشید؛ سال گذشته و در جریان نمایشگاه خودروی فرانکفورت مدل مفهومی 45 معرفی شد که در گروه خودروی عصر ایران نیز بدان پراختیم. جزئیات کامل آن گزارش را اینجا بخوانید.

مدل دوم سدان الکتریکی آیونیک6 خواهد بود که برپایه مدل مفهومی پرافسی شکل گرفته است. پرافسی نیز طی 3 ماهه نخست سال جاری میلادی رونمایی شده بود.

مفهومی پرافسی

5.jpg

6.jpg

7.jpg

مدل سوم نیز آیونیک7 نام دارد که بزرگترین و مرموزترین عضو این گروه محسوب می شود و در ابتدای سال 2024 عرضه خواهد شد. 

محصولات آیونیک با توجه به پلتفرم جدید هیوندای با نام الکتریک ماژولار گلوبال توسعه خواهند یافت. این پلتفرم ویژگی هایی مانند شارژ سریع، فناوری خودران، فضای هوشمند کابین، ارتباط بی سیم و ... را شامل می شود.

 

 

 

 نظرات