1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. کسب جایزهٔ ایمنی بزرگ توسط کوچک‌ترین کراس‌اوور هیوندای + عکس

کسب جایزهٔ ایمنی بزرگ توسط کوچک‌ترین کراس‌اوور هیوندای + عکس

4 شهریور 1399
  • 0

 

بیش از یک سال پیش بود که هیوندای کوچک‌ترین کراس‌اوور خود را با نام ونی (Venue) را در نمایشگاه نیویورک ۲۰۱۹ معرفی کرد. این کراس‌اوور ساب‌کامپکت به‌سرعت محبوب شد و در سگمنت خود موردتوجه قرار گرفت. حال ونی دلیل دیگری هم برای جلب‌توجه دارد زیرا جایزهٔ ایمنی ارزشمند Top Safety Pick را از موسسهٔ بیمه برای ایمنی بزرگراه‌ها یا IIHS دریافت کرده است.

Hyundai-Venue-2020-1600-17.jpg

معیارهای دریافت این جایزه طی سال‌ها تغییر کرده و در سال ۲۰۲۰ خودروها برای دریافت این جایزه به کسب رتبهٔ خوب در شش آزمون تصادف مختلف نیاز دارند و باید معیارهای جلوگیری از تصادف را هم رعایت کنند. در بخش جلوگیری از تصادف، یک خودرو باید رتبهٔ پیشرفته یا برتر را در وضعیت برخورد خودرو با وسیلهٔ نقلیه و برخورد خودرو با عابر پیاده کسب کند. علاوه بر این، چراغ‌های جلو هم حداقل باید رتبهٔ قابل‌قبول را دریافت کنند.

Hyundai-Venue-2020-1024-22.jpg

در آزمون‌های IIHS، ونی در بخش جلوگیری از تصادف هم در تیپ پایه و هم با آپشن‌های اضافی رتبهٔ برتر را کسب کرده است. در بخش عابر پیاده، تیپ پایهٔ کراس‌اوور هیوندای به رتبهٔ پیشرفته دست یافت و با سیستم‌های سفارشی به رتبهٔ برتر رسید. علاوه بر این، رتبهٔ آزمون‌های تصادف ونی خوب بوده و چراغ‌های جلوی LED سفارشی آن‌هم رتبهٔ قابل‌قبول را کسب کرده‌اند؛ اما چراغ‌های استاندارد خودرو به دلیل ضعف در پیچ‌ها رتبهٔ پایین‌تری دریافت کرده‌اند؛ بنابراین اگر چراغ‌های جلوی ونی به‌صورت استاندارد از نوع LED بودند، می‌توانست بالاترین جایزهٔ IIHS یعنی Top Safety Pick+ را کسب کند.

Hyundai-Venue-2020-1600.jpg

به گفتهٔ کسانی که زمان زیادی را با ونی گذرانده‌اند، تجربهٔ رانندگی با این کراس‌اوور کوچک کره‌ای بسیار دلپذیر و لذت‌بخش است. کابین مجهز خودرو مکان راحتی برای راننده و سرنشینان است و فضای داخلی آن با توجه به ابعاد کوچک بسیار چشمگیر است. سبک طراحی ونی مطمئناً سلیقه‌ای است ولی می‌بینیم در سگمنتی کاملاً رقابتی که هرروز در حال رشد است، خودروی متمایزی است که این تمایز با روش مثبتی به دست آمده است؛ بنابراین هرچند این ماشین می‌توانست قدرت کمی بیشتری داشته باشد اما درمجموع ونی می‌تواند یکی از بهترین کراس‌اوورهای کوچک حال حاضر بازار باشد.

Hyundai-Venue-2020-1024-26.jpg

 

 

منبع پدال


نظرات