1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. پروتوتایپ نسل جدید هوندا سیویک ۲۰۲۲ رسما معرفی شد + عکس

پروتوتایپ نسل جدید هوندا سیویک ۲۰۲۲ رسما معرفی شد + عکس

7 آذر 1399
  • 0

شاید باورش سخت باشد اما هوندا سیویک حدود ۵۰ سال سن دارد. اولین نمونه‌های این خودرو در سال ۱۹۷۲ خط تولید را ترک کردند و این سدان و هاچبک کوچک اندکی بعد وارد بازار خودروی آمریکا نیز شد.

2022-Honda-Civic-Prototype-6.jpg
از آنجایی که سیویک حدود نیم قرن تاریخچه‌ای پرافتخار را پشت خود دارد بنابراین یازدهمین نسل آن که همین چند ساعت پیش معرفی شده دگرگونی خوبی را تجربه کرده است. البته این تنها یک پروتوتایپ یا نسخه پیش‌تولیدی بوده و هوندا می‌گوید نسخه نهایی سیویک ۲۰۲۲ جدید اوایل سال آینده پدیدار خواهد شد. اگرچه نسل جدید سیویک از همان پلتفرم نسل کنونی استفاده می‌کند اما طراحی بدنه و کابین آن کاملاً جدید بوده و تکنولوژی به‌روزتر، ایمنی بهتر و حتی رنگ‌های بدنه جدیدتری دیده می‌شود.

طراحی خارجی

پروتوتایپ سیویک سدان ۲۰۲۲ دارای نمای جلوی جدید با جلوپنجره‌ای گیراتر و چراغ‌های تیزتر و دیلایت های LED است. خطوط جدید بکار رفته باعث شده‌اند سیویک ظاهر با ابهت‌تر و عصبی‌تری داشته باشد و درعین‌حال طراحی کلی خودرو نیز ساده بماند. باقی بدنه نیز همان تناسبات اسپورت و ارتفاع کم نسل دهم را حفظ کرده‌اند. البته طراحی نسل جدید این خودرو نرم‌تر بوده و از عناصر متمایزی در ستون C سود می‌برد. هوندا می‌گوید طراحی جدید باعث شده سیویک ۲۰۲۲ ظاهر کم ارتفاع‌تر و پهن‌تری نسبت به قبل داشته باشد و این در حالی است که ابعاد آن مشابه نسل کنونی می‌باشد.

 

 

2022-Honda-Civic-Prototype-8.jpg

2022-Honda-Civic-Prototype-7.jpg

نمای عقب پروتوتایپ سیویک جدید برجسته‌تر از قبل بوده و چراغ‌های بزرگ‌تر و جداگانه آن جزو موارد قابل‌ذکر هستند. مطمئن نیستیم که ظاهر تیره چراغ‌ها در نسخه نهایی هم دیده شوند اما شاید مدل‌های فول چنین ویژگی‌ای را به همراه داشته باشند. یک اسپویلر کوچک نیز باعث شده‌اند سیویک ظاهر اسپورت تری داشته باشد. دو خروجی اگزوز در مدل پروتوتایپ هم بر ماهیت اسپورت این خودرو تأکید می‌کنند. خودروی به نمایش گذاشته شده از رنگ بدنه سولار سود می‌برد و دارای رینگ‌های ۱۹ اینچی مشکی می‌باشد. این دو ویژگی در نسخه تولیدی سیویک جدید هم وجود خواهند داشت.

 

هوندا سیویک ۲۰۲۲ به دو صورت سدان و هاچبک عرضه خواهد شد. ژاپنی‌ها قبلاً خاتمه تولید مدل کوپه را اعلام کرده‌اند اما نسخه‌های سدان Si و تایپ R هاچبک همچنان در نسل جدید وجود خواهند داشت. این مدل‌ها به‌صورت استاندارد با گیربکس دستی در دسترس خواهند بود.


طراحی داخلی

داخل کابین سیویک جدید جایی است که بیشترین و شدیدترین تغییرات دیده می‌شود. از این بخش تنها رندری دیجیتالی منتشر شده اما در همین تصویر نیز می‌توانیم طراحی افقی داشبورد و دکمه‌های بسیار کم را ببینیم. هوندا می‌گوید هدف از طراحی کابین تمرکز روی ارگونومی بالا و میدان دید زیاد بوده است. طراحان این کمپانی ژاپنی اظهار داشته‌اند طرح کلی کابین ما را به یاد کابین ساده هوندا E الکتریکی می‌اندازد.

2022-Honda-Civic-Prototype-9.jpg

2022-Honda-Civic-Prototype-19.jpg

طراحی این بخش پیش‌نمایشی از طراحی نهایی مدل تولیدی می‌باشد. مهم‌ترین ویژگی‌های کابین سیویک جدید را می‌توان در عناصر جدید لانه‌زنبوری مانند جست‌وجو کرد که از پایین صفحه لمسی به سمت داشبورد سمت سرنشین جلو ادامه پیدا کرده‌اند. با نگاهی دقیق‌تر متوجه می‌شوید که این تریم پنهان کننده ورودی‌های هوا بوده است. صفحه‌نمایش نیز بجای ادغام در داشبورد در بالای آن جا خوش کرده است.

تکنولوژی و ایمنی

صفحه مرکزی این خودرو ابعاد ۹ اینچی داشته که نسبت به ابعاد ۷ اینچی مدل قبلی بهبود پیدا کرده است. طراحی جدید کابین همچنین باعث شده نمایشگر اصلی به بالای داشبورد نقل‌مکان کند. سیویک همچنین اولین محصول هونداست که پشت آمپرهای کاملاً دیجیتال را ارائه می‌کند.

از نظر ایمنی باید گفت هوندا سیویک همیشه یکی از امن‌ترین خودروهای کلاس خود بوده است. نسل فعلی این خودرو دارای بسته ایمنی فعال استاندارد هوندا در تمامی ‌تریم ها بوده است. انتظار می‌رود سیویک ۲۰۲۲ حتی امن‌تر هم باشد. اگرچه هوندا فعلاً مشخصات این خودرو را منتشر نکرده اما گفته که سیویک جدید از چندین سیستم ایمنی فعال و غیرفعال برخوردار خواهد بود.


قیمت‌گذاری و زمان عرضه

همان‌گونه که گفته شد این تنها یک پروتوتایپ از سیویک جدید است. هوندا سیویک ۲۰۲۲ واقعی احتمالاً تا اوایل سال آینده دیده نخواهد شد و اندکی بعد از آن نیز باید منتظر ورودش به بازار باشیم؛ اما تا زمانی که نسخه نهایی عرضه نشود ما مشخصات دقیق آن را نخواهیم دانست.

2022-honda-civic-2.jpg
قیمت‌گذاری رسمی سیویک ۲۰۲۲ نیز اندکی مانده به زمان عرضه مشخص خواهد شد. نسل فعلی این خودرو قیمت ۲۱۰۵۰ دلاری برای نسخه پایه LX داشته و بهای مدل فول تورینگ به ۲۸۱۰۰ دلار می‌رسد. قیمت سیویک تایپ R هاچبک هم از ۳۷۴۹۵ دلار شروع می‌شود. از آنجایی که نسل جدید سیویک کاملاً دگرگون شده بنابراین انتظار می‌رود افزایش قیمت اندکی در این خودرو رخ دهد.

 

 

منبع پدال


نظرات