1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. معرفی بایون؛ ارزانترین کراس اوور هیوندای در اروپا به زودی + عکس

معرفی بایون؛ ارزانترین کراس اوور هیوندای در اروپا به زودی + عکس

18 بهمن 1399
  • 0

چند ماه قبل خبر مربوط به تصمیم هیوندای برای ارائه یک کراس اوور کوچک و اقتصادی ویژه بازار اروپا در رسانه های خودرویی مطرح شد. براساس اطلاعات موجود؛ این محصول با نام بایون شناخته می شود که نامی برگرفته از شهر Bayonne در جنوب غربی فرانسه است. انتخاب این نام نیز صحت خبر مربوط به ارائه یک کراس اوور ارزان ویژه اروپا را تایید می کند.

البته این نخستین بار نیست که هیوندای از موقعیت های جغرافیایی برای نامگذاری محصولات خود استفاده می کند زیرا پیش تر توسان، سانتافه و کونا نیز سابقه مشابهی داشته اند.

اخیرا تصاویر دقیق تری که مربوط به تیزر رسمی این خودرو می شود، در رسانه ها منتشر شده که در ادامه نگاهی به آن خواهیم داشت.

در قسمت دماغه، همانطور که مشاهده می کنید چراغ های اصلی طراحی مشابهی با کونا دارند. اما در قسمت عقب خودرو با یک الگوی جدید و جانمایی متفاوتی مواجه می شویم که طرحی شبیه فلش را ایجاد کرده است. فضای بین چراغ های عقب را نیز یک نوار نورانی باریک پر می کند.

26.jpg
هیوندای اطلاعاتی در رابطه با بخش فنی این خودرو منتشر نکرده اما با توجه به کلاس تولیدی بایون به عنوان یک محصول ارزان، می توان پیش بینی کرد از پیشرانه 3 سیلندر برای آن استفاده شود. در بخش جعبه دنده نیز احتمالا نمونه دستی و دوکلاچه اتوماتیک انتخاب هایی خواهد بود که پیش روی مشتریان قرار دارد.

این خودرو قطعا فاقد سامانه تمام چرخ محرک است و به عنوان یک کراس محور جلو ارائه می شود.

هیوندای با این محصول وارد رقابت با فورد پوما و تویوتا یاریس کراس می شود اما طراحی هیوندای احتمالا طیف گسترده تری از مشتریان را همراه خود خواهد کرد.

22.jpg

برخی از کارشناسان تصاویر جاسوسی که مدتی قبل از تست یک کراس اوور ناشناخته هیوندای منتشر شده بود را به بایون نسبت می دهند.

باید منتظر ماند تا کمپانی کره ای مراسم رونمایی کامل این خودرو را برگزار کند تا طرفداران این برند با (احتمالا) ارزانترین کراس اوور هیوندای در قاره سبز آشنا شوند.

23.jpg

24.jpgنظرات