1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. خودروهای گروه صنعتی زر چه زمانی به بازار عرضه می شود؟

خودروهای گروه صنعتی زر چه زمانی به بازار عرضه می شود؟

24 تیر 1401
 • 2

خبر تولید خودرو توسط گروه زر از مدت‌ها قبل مطرح بود. اما چندی پیش، مدیر اجرایی این گروه اعلام کرد زر خودرو مجوزهای جدید را برای تاسیس کارخانه خودروسازی از وزارت صمت دریافت کرده است.

به گفته عضو هیات مدیره گروه صنعتی زر؛ جواز تولید زر خودرو برای گروه صنعتی زرماکارون از سوی وزارت صمت صادر شده است.

خبر تولید خودرو توسط گروه زر از مدت‌ها قبل مطرح بود. اما چندی پیش، مدیر اجرایی این گروه اعلام کرد زر خودرو مجوزهای جدید را برای تاسیس کارخانه خودروسازی از وزارت صمت دریافت کرده است.

به گفته عضو هیات مدیره گروه صنعتی زر؛ جواز تولید زر خودرو برای گروه صنعتی زرماکارون از سوی وزارت صمت صادر شده است.

بر اساس این وعده، قرار است قطب سوم خودروسازی در کشور متولد و به رقیب جدیدی برای ایران‌خودرو و سایپا تبدیل شود. خودروسازی که وعده داد سالی یک میلیون خودرو تولید کند.

پیش از این مرتضی سلطانی، یکی از مدیران گروه صنعتی زر درباره تولید خودروی جدید توضیحاتی داد و گفت: قرار است انقلابی در صنعت خودروسازی ایران ایجاد و خودرو‌های کاملا متفاوتی وارد بازار شود. خودروهایی متفاوت با آنچه در ۴۰ سال گذشته تولید شده است. یکی دیگر از وعده‌هایی که این گروه داده‌‌اند تولید خودروهای باکیفیت و البته اقتصادی است.

مرتضی سلطانی از مدیران این گروه قبلا اعلام کرده بود «همانطور که این مجموعه در صنایع غذایی دارای برندهای بسیار معتبری است و توانسته بزرگترین طرح حوزه شیرینی و شکلات را از منظر کمیت، کیفیت و زنجیره ارزش در دنیا طراحی و به مرحله تولید برساند در حوزه تولید خودرو هم می‌تواند انقلاب بزرگی را رقم بزند.

چندی پیش، فربد زاوه، کارشناس صنعت خودرو گفت : اگر این گروه صنعتی فعالیت خود را آغاز کند، حدود دو تا سه سال دیگر موفق به عرضه خودرو به بازار می‌شود. اما به نظر نمی‌رسد که تیراژ این شرکت بیشتر از پنج تا ده هزار دستگاه باشد. البته این تعداد تیراژ نیز برای شرکت‌های تخصصی تولید خودرو است. اما این شرکت به صورت تخصصی در حوزه صنعت خودرو فعالیت نمی‌کند.

این کارشناس صنعت خودرو در رابطه با قیمت محصولات زر افزود: این شرکت ادعا کرد که خودروهای اقتصادی تولید می‌‌کند. درحالی که با قدرت خرید فعلی مردم خودروهای اقتصادی باید چیزی بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان قیمت داشته باشند. اما اگر شرکت‌هایی به غیر از خودروسازان مطرح شروع به فعالیت کنند، با توجه به بالا بودن هزینه‌های تولید آنها، نمی‌توان انتظار تولید خودرویی با قیمت پایین داشت. این شرکت حتی اگر محصولی به نام رنو کویید نیز در کشور تولید کند، هزینه نهایی بالایی دارد. در نتیجه با قیمت بالایی به بازار عرضه می‌شود.

البته، عضو هیئت مدیره گروه صنعتی زر اعلام کرد: نمی‌توان زمان دقیق تولید خودرو در گروه صنعتی زر را اعلام کرد. موفقیت در این زمینه بستگی به مذاکرات تولیدی و تجاری ما دارد اما مردم امیدوار باشند که در آینده نزدیک گروه صنعتی زرماکارون یک محصول باکیفیت تولید و باقیمت مناسب عرضه کند.

 


نظرات

 • کلاهبرداران مومن کلاهبرداران مومن (25 تیر 1401 ساعت 12:38)

  ماشین کیلو چنده؟ ملت رو جسارتا خر فرض کردید؟
  اینا میخوان واردات کنن از چین و روسیه و هند، و یه چندهزار دلارم اضافی میکشن روی قیمتش به بهانه تولید ملی و از اینجور زرت و پرت ها... آخرش یه ماشین آشغال کمونیستی رو به قیمت تویوتا ۲۰۲۲میکنن توی پاچه ملت. تازه صد جور وام و تسهیلات هم به بهانه ی تولید از دولت میگیرن که یعنی بازم از جیب ما. آخرش هم ناله میکنن میگن داریم ضرر میکنیم واسه تولید! کو تولید اصلا؟ واردات میکنن و فقط اسمش رو عوض میکنن. مثل ایرانخودرو،سایپا،بهمن خودرو و مدیران خودرو و کرمان و بقیه...

 • عبدالله عبدالله (25 تیر 1401 ساعت 04:33)

  ماکارونی به قیمت ماشین؛ ماشین به کیفیت ماکارونی! کی به کیه؟ تاریکیه! وقتی باپستی پاستا را چندلا به خورد مردم دادی و داد ملّت در آمد امّا دولت ککش هم نگزید؛ خوب هر انگل/ وامپیر دیگری هم به فکر توسعۀ شیوه‌های کلّاشی می‌افتد. همه‌شان مثل همند؛ اینکه تعجب ندارد! امّا حالا که بحث ماشین شد جا دارد هر انسان باوجدانی بپرسد: چرا ماشین برقی با سقف خورشیدی که لنگه‌اش به جفت بسازبندازهای داخلی می‌ارزد آنهم فقط با ٥ هزار $ از سایت علی‌بابا قابل خرید نباشد؟ متأسفانه فقط برای ایرانی. فرتی نگو «تحریم» که حالم از هرچی ساس و سالوسه بهم میخوره! چین اگر تابع تحریم بود که نفت ایران را نمی‌خرید. پس تحریم ظالمانۀ ملّت شریف ایران اسلامی و باجگیری گمرک غیرشرعی برای خوش‌خدمتی به مافیای خصولتی فقط گیرِ کاره نه چیز دیگر. بگذریم از ویراژ ماشین امریقائی صلیبدار در کوچه و بازار. و السلام علیٰ من اتبع الهدیٰ