1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. سانگ یانگ تیوولی در ایران تولید خواهد شد

سانگ یانگ تیوولی در ایران تولید خواهد شد

1 مرداد 1397
  • 0

مسئولان شرکت رامک خودرو روز گذشته با حضور در جمع خبرنگاران از احداث کارخانه خودرو سازی برند کره ایی در ایران خبر داده و از ورود اولین محصول داخلی خود تا اسفند ماه به بازار گفتند.

تولید داخلی تیوولی توسط رامک خودرو

روز گذشته مسئولان ارشد شرکت رامک خودرو و شرکت های دیگر این مجموعه که در زمینه های مختلف خودروفعالیت دارند با حضور در جمع خبرنگاران از احداث کارخانه تولید خودروهای سواری برند سانگ یانگ در ایران توسط این شرکت خبر دادند.

جواد آدینه رئیس هیئت مدیره شرکت نورا موتور پارس از شرکتهای تابع گروه صنعتی رامک با اشاره به فعالیت های این شرکت در زمینه ساخت خودرو از سال 91 در کشور گفت: شرکت رامک خودرو با تجهیز کارخانه از سال 91 در زمینه تولید خودروهای کراندو فعالیت خود را استارت زد که با آغار تحریم ها این روند در همان سال متوقف شد و لذا در ادامه تولید اتوبوس جایگزین سواری شده و شرکت فعالیت های زیادی در عرصه ساخت اتوبوس با همکاری برندهای معتبر دنیا را آغاز کرد.

تولید داخلی تیوولی توسط رامک خودرو

وی ادامه داد: برنامه ساخت خودروهای سواری در کنار ساخت اتوبوس از سوی رامک هیچگاه فراموش نشد و لذا در سال گذشته قرارداد ساخت 3 مدل از خودروهای سانگ یانگ در ایران منعقد شده و از همان زمان کار احداث خط تولید استارت خورد.

رئیس هیئت مدیره شرکت نورا موتور پارس با بیان اینکه قرارداد تولید خودرو از سوی این شرکت با سانگ یانگ 7 ساله خواهد بود خاطر نشان کرد: خودروی Tivoli اولین محصول تولید شده این شرکت خواهد بود و در آینده نیز 2 خودروی دیگر اضافه خواهد شد.

وی در پاسخ به پرسشی در مورد زمان ورود تیوولی داخلی سازی شده به بازار گفت: خط تولید این خودرو تا اواخر مهرماه 97 آماده می شود در آذر و دی ماه تولید آزمایشی خودرو را آغاز کرده و از اسفند ماه نیز تیوولی تولید داخل رسما به بازار عرضه خواهد شد. که عملا با این اقدام و با گسترش کارخانه شرایط اشتغال مستقیم 3 هزار نفر در این مجموعه فراهم خواهد شد.

آدینه با اشاره بهره گیری از امکانات موجود برخی از خودروسازان در زمینه مشارکت با رامک خودر ادامه داد: در فاز اول تولید با توافقاتی که با برخی از خودروسازان بزرگ داشتیم موضوع رنگ خودرو را برون سپاری کرده که از سال دوم و با راه اندازی خط رنگ اختصاصی رامک موضوع رنگ را نیز خود شرکت انجام می دهد.

تولید داخلی تیوولی توسط رامک خودرووی در پاسخ به پرسش دیگری در زمینه قیمت این خودرو در زمان عرضه و اینکه در ابتدای کار با چه میزان داخلی سازی فعالیت آغاز می شود گفت: کار تولید را در ابتدا با داخلی سازی 20 درصدی آغاز می کنیم که این روند در ادامه بیشتر خواهد شد. همچنین قمیت سانگ یانگ تیوولی تولید داخل با شرایط فعلی 35 درصد از نوع وارداتی ارزان تر خواهد بود.

رئیس هیئت مدیره شرکت نورا موتور پارس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به تحریم ها آیا امکان تولید خودرو آن هم با شریک کره ایی تا چه میزان امکان پذیر خواهد بود گفت: تمامی تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شده و ما نیز خودمان را متعهد به مشتریان می دانیم و لذا در همین راستا به صورت شبانه روزی در حال فعالیت هستیم تا زودتر از زمان اعلام شده نیز بتوانیم خودرو را وارد بازار کنیم.

در این کنفرانش خبری علی عزیزی مدیر عامل شرکت رامک خودرو نیز با اشاره به اینکه قراداد این شرکت با برند کره ایی 7 ساله است خاطر نشان کرد : در این قرارداد حتی موضوع صادرات خودرو از ایران نیز دیده شده و مجوز های لازم نیز از شرکت کره ایی برای صادرات اخذ کردیم.

وی افزود: پس از یک دهه همکاری موفقیت امیز با شرکت سانگ یانگ کره جنوبی در کشور امروزه در تلاش هستیم با در نظر گرفتن همه شرایط و در زمان تحریم های خصمانه دولت امریکا پا به عرصه تولید خودرو بگذاریم هر چند این تصمیم، تصمیمی نبود که امروز به فکر آن افتاده باشیم بلکه از چند سال پیش به فکر تولید بودیم و در حال برنامه ریزی و کارهای زیر ساختی این کارخانه بودیم.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه با توجه به حضور طولانی خودروهای سانگ یانگ و حتی تیوولی در ایران چرا زودتر برنامه تولید خودرو مطرح نشده است گفت: ما از سال 91 در زمینه تولید خودرو در حال فعالیت هستیم ولی ارتباط خوبی که هم اکنون با سانگ یانگ داریم آن زمان نبود. هرچند که قطعا زمانی که یک محصول بخواهد در داخل تولید شود در ابتدا باید بازاریابی مناسب برای آن انجام شود که در مورد این خودروها با توجه به اینکه درخواست بازار برای آن وجو دارد ما از سال گذشته استارت برنامه تولید را زدیم که تا پایان سال اولین خودرو به بازار عرضه می شود.نظرات