1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. تیزر رسمی هایپرکار مرسدس-ای‌ام‌جی منتشر شد

تیزر رسمی هایپرکار مرسدس-ای‌ام‌جی منتشر شد

11 شهریور 1396
  • 0
  • 3217

بازی تیزرها با نزدیک شدن به نمایشگاه خودروی فرانکفورت به اوج خود رسیده زیرا مرسدس-ای‌ام‌جی تصویر تیزری رسمی دیگری از هایپرکار خود را منتشر کرده است. این خودروساز آلمانی هایپرکار مشهور Project One را یک خودروی نمایشی سوپر اسپورت دو نفره می‌نامد و ما قبلاً می‌دانستیم که نسخه نزدیک تولید آن را در فرانکفورت خواهیم دید.

تیزر رسمی هایپرکار مرسدس-ای‌ام‌جی Project One

 

ما دوست داریم آن را پروتوتایپ جاده‌ای لمانز با پیشرانه‌ی فرمول 1 بنامیم. در واقع این خودرو از تکنولوژی‌های بسیار قرض گرفته شده از فرمول 1 استفاده خواهد کرد که از جمله آن‌ها می‌توان به سیستم هیبریدی و قطعات الکترونیکی اشاره کرد. با توجه به ورودی هوای روی سقف می‌توان گفت آئرودینامیک و جریان هوا در صدر اولویت‌های مرسدس قرار داشته و این بخش نیز از پیشرفته‌ترین کلاس مسابقات موتور اسپورت دنیا گرفته شده است.

تیزر رسمی هایپرکار مرسدس-ای‌ام‌جی Project One

قدرت Project One از پیشرانه 6 سیلندر 1.6 لیتری توربو با کمک هیبریدی تأمین خواهد شد. این پیشرانه از خودروی فرمول 1 سال 2015 مرسدس-ای‌ام‌جی W06 گرفته شده و طبیعتاً برای استفاده از جاده تغییراتی را داشته است. این خودرو تا دور 10 هزار جای گاز دادن خواهد داشت و مرسدس قول داده حداقل 50 هزار کیلومتر را بدون بازسازی طی کند. خروجی کل سیستم بیش از 1000 اسب بخار می‌باشد.

تیزر رسمی هایپرکار مرسدس-ای‌ام‌جی Project One

ما قطعاً به مرسدس-ای‌ام‌جی که می‌گوید Project One پرفورمنس برجسته پیست مسابقه را با تکنولوژی هیبریدی مناسب استفاده روزانه فرمول 1 و راندمان استثنایی ترکیب کرده اعتماد می‌کنیم. مرسدس گفته سقف سرعت این هایپرکار بیشتر از 350 کیلومتر در ساعت خواهد بود و این ما را هیجانی‌تر می‌کند.

تیزر رسمی هایپرکار مرسدس-ای‌ام‌جی Project One

تمام نسخه‌های ساخته نشده‌ی این خودرو از قبل فروخته شده‌اند. مرسدس ظاهراً بهای 2.6 میلیون دلاری برای هر خودرو را دریافت کرده و تنها 275 دستگاه از آن ساخته خواهد شد.

تیزر رسمی هایپرکار مرسدس-ای‌ام‌جی Project One

با توجه به حالت کنونی خودرو که در فاز پروتوتایپ نزدیک تولید قرار دارد انتظار نداریم که تا سال 2019 آن را در جاده‌ها ببینیم.

منبع پدالنظرات