1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. فولکس واگن هم فعلا قصد تولید خودرو در ایران را ندارد

فولکس واگن هم فعلا قصد تولید خودرو در ایران را ندارد

1 مهر 1396
  • 2

فولکس واگن در حالی رویه واردات محصولات خود را به کشور ما در پیش گرفته که قرار بود این شرکت برای ماندن در ایران توجه جدی به ساخت داخل محصولات خود کند .

مطابق اعلام مسئولان وزارت صنعت قرار بود در همکاری مشترک فولکس واگن آلمان با ماموت اولویت همکاری دو شرکت بر تولیدات مشترک باشد به نحوی که قبل از امضاء این قرارداد صالحی نیا معاونت امور صنایع وزارت صنعت گفته بود: "در صورت تحقق این موضوع، دو شرکت به تولید مشترک در عرصه خودروی سواری خواهند پرداخت که از دستاوردهای برجام خواهد بود."

 فولکس واگن هم فعلا قصد تولید خودرو در ایران را ندارد

بر همین اساس بنا بر اعلام شرکت فولکس واگن مقرر شد تا در ابتدای قرارداد، این شرکت با دو مدل از خودروهای پرفروش کار خود را در ایران آغاز و سپس برای تأمین نظر مشتریان، به سراغ محصولات دیگر این برند آلمانی هم برود.

بیان این صحبت‌ها و تأکید وزارت صنعت بر تولید مشترک نشان می‌دهد که فولکس واگن باید برای ماندن در ایران اقدامات لازم را در تولید محصولات مشترک انجام دهد که نخستین گام این موضوع همکاری با قطعه ساز ایرانی است. اما در عمل هنوز این شرکت آلمانی تمایلی به همکاری با قطعه سازان ایرانی ندارد و مقدمات تولید محصولات مشترک را اجرایی نکرده است. آنطور که رضایی رئیس انجمن قطعه سازان به خبرنگار تسنیم هم گفته "فولکس واگن هنوز تعاملی با قطعه ساز ایرانی برای همکاری انجام نداده است".

بی رغبتی فولکس واگن در همکاری با قطعه سازان ایرانی در تولید مشترک در حالی است که وزارت صنعت اعلام کرده بود محور همکاری ما با این شرکت در تولیدات مشترک خواهد بود. با این وجود براساس آمار گمرک در حال حاضر یک هزار خودروی این شرکت در گمرک آماده ورود به کشور بوده و در انتظار رفع ممنوعیت ثبت سفارش خودرو است.

این در حالی است که اگر فولکس واگن درصدد ارزیابی بازار ایران بود باید بیشتر از 200 دستگاه خودرو وارد کشور نمی‌کرد اما واردات هزار دستگاه خودرو به کشور حکایت از آن دارد که این شرکت فعلاً برنامه‌ای برای ساخت داخل محصولات خود در ایران نداشته و بیشتر ترجیح می‌دهد از بازار ایران برای فروش خودروهای خود استفاده کند.نظرات

  • علیرضا علیرضا (2 مهر 1396 ساعت 09:12)

    اگر روزی شرکت غول فولکس واگن با خودروسازان ما قرارداد ببنده قطعاٌ ما داریم پیشرفت میکنیم.ولی با این خوروسازانی که هنوز اسرار برتولید خودروهای سی سال پیش و یا بی کیفیت چینی را در دستور تولیدشان دارند هیج شرکت معتبری با ما قرارداد نمی بنده. قطعه سازان ضعیف با ساخت قطعات غیراستاندارد و عدم تضمین سرمایه گذاری و بازار گرم قطعات یدکی تقلبی و غیره .

  • س ش س ش (1 مهر 1396 ساعت 13:50)

    کار کاملا عاقلانه ای میکنه چون با یه مشت قطعه ساز آشغال داخل برند خودش زیر سوال میره