1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. رونمایی از ونوم F5، هایپرکار جدید «هنسی»

رونمایی از ونوم F5، هایپرکار جدید «هنسی»

14 آبان 1396
  • 0

تنها 24 ساعت پس از انتشار پیش نمایش پایانی، شرکت هنسی از هایپرکار جدید خود با نام "ونوم F5" در نمایشگاه اتومبیل‌های تقویت شده "سما" رونمایی کرد.

شاید با خود سوال کنید که چرا هنسی ماشین خود را در نمایشگاه‌های مهم بین المللی معرفی نکرده و آن را در نمایشگاه اتومبیل‌های تقویت شده "سما" رونمایی کرده است!

 رونمایی از ونوم F5، هایپرکار جدید «هنسی»

در خصوص این موضوع همانطور که شما هم می‌دانید، برند هنسی به عنوان یک تیونر آمریکایی در صنعت خودروسازی فعالیت می‌کند که هایپرکار اولیه آن برمبنای محصولات لوتوس ساخته شده بود. حال شرکت هنسی با استفاده از خودروی هایپرکار اول خود یعنی هنسی ونوم GT، یک نسخه جدید و به شدت تغییر یافته از آن آماده کرده است که حالا با اسم "ونوم F5" شناخته می‌شود.

دقیقا 3 سال پیش، شرکت هنسی یک طرح مفهومی از پروژه "ونوم F5" رونمایی کرده بود که پیش از این در رابطه با آن صحبت‌های فراوانی شده است، اما حالا با حفظ طراحی عقب اتومبیل، شاهد تغییرات زیادی در قسمت جلوی اتومبیل نسبت به نسخه کانسپت هستیم که تاحدودی ساده‌تر، ولی پویاتر و آیرودینامیکی طراحی شده است تا توانایی حرکت سریع و هدایت بهتر جریان هوا را داشته باشد.

علاوه بر این، از داخل کابین اتومبیل هم تصاویری منتشر شده بود که در آن شاهد حجم بسیار زیاد فیبرکربن برای کاهش وزن اتومبیل و همچنین خروجی‌های جالب سیستم تهویه مطبوع کابین بودیم که برای ساخت آنان از روی خروجی‌های سیستم اگزوز اتومبیل الگوبرداری شده است.

 رونمایی از ونوم F5، هایپرکار جدید «هنسی»

پیش از این برای طرح کانسپت هنسی ونوم F5، یک پیشرانه هشت سیلندر 7.0 لیتری توربو دوقلو پیش بینی شده بود که بر روی کاغذ می‌توانست بیش از 1400 اسب بخار قدرت داشته باشد. اما حالا با رونمایی رسمی از این محصول، شرکت سازنده تایید کرده است که از یک پیشرانه 7.4 لیتری هشت سیلندر توربوشارژر در بخش فنی هنسی ونوم F5 استفاده کرده است که می‌تواند 1600 اسب بخار قدرت و همچنین 1762 نیوتن متر گشتاور داشته باشد تا زنگ خطر بار دیگر برای شرکت خودروساز بوگاتی و هایپرکار "شیرون" به صدا در آید.

طبق ادعای شرکت سازنده، نیروی تولیدی پیشرانه توسط یک جعبه دنده 8 سرعته با قابلیت تعویض دنده دستی دریافت شده و به چرخ‌ها منتقل می‌شود که نتیجه آن یک شتاب صفر تا 300 کیلومتر بر ساعت تنها 10 ثانیه و همچنین شتاب صفر تا 400 کیلومتر بر ساعت کمتر از 20 ثانیه خواهد بود که یک عملکرد خارق العاده برای این خودرو به شمار می‌آید!. این درحالیست که سقف سرعت اتومبیل هم به چیزی حدود 482 کیلومتر بر ساعت خواهد رسید که قطعا تبدیل به یک کابوس برای بوگاتی شیرون خواهد شد.

 رونمایی از ونوم F5، هایپرکار جدید «هنسی»

در پایان هم شرکت "هنسی" اعلام کرده است که این خودروی هایپرکار جدید را تنها به تعداد محدود 24 دستگاه تولید خواهد کرد که برای داشتن هر یک از آنان، نیاز به پرداخت حداقل 1.6 میلیون دلار خواهید داشت. اگرچه می‌توان با سفارش امکانات بیشتر برای این خودرو، قیمت نهایی آن را حتی به 2 میلیون دلار هم رساند.

 رونمایی از ونوم F5، هایپرکار جدید «هنسی»

 رونمایی از ونوم F5، هایپرکار جدید «هنسی»

 رونمایی از ونوم F5، هایپرکار جدید «هنسی»نظرات