1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. پس از مدت ها انتظار ؛ ب‌ام‌و نسخه رودستر i8 را رونمایی کرد

پس از مدت ها انتظار ؛ ب‌ام‌و نسخه رودستر i8 را رونمایی کرد

12 آذر 1396
  • 0

پس از 8 سال از رونمایی نسخه کانسپت ب‌ام‌و i8 در نمایشگاه فرانکفورت می­‌گذرد و اکنون در نمایشگاه خودرو لس آنجس شاهد رونمایی نسخه رودستر این خودرو بوده‌ایم که نشان داد این انتظار ارزش صبر کردن را داشت! این خودروی جذاب به یک سقف Soft مجهز شده است و باید گفت i8 رودستر یک کانورتیبل هیبریدی بوده که از سوی این برند آلمانی منتظر آن بودیم.

 پس از مدت ها انتظار ؛ ب‌ام‌و نسخه رودستر i8 را رونمایی کرد

سقف این خودرو قادر است در 16 ثانیه و در سرعت 50 کیلومتر باز و بسته شود و در طراحی این سقف از پرینترهای سه بعدی بهره گرفته شده است.

 پس از مدت ها انتظار ؛ ب‌ام‌و نسخه رودستر i8 را رونمایی کرد

سقف چهارفصل این خودرو در محفظه عقب جمع خواهد شد و این کار به فضای اتاق صدمه زده است اما فضای صندوق عقب به میزان 3.5 فوت مربع افزایش یافته است. البته به گفته ب‌ام‌و، سرنشینان عقب فضای زیادی را از دست نخواهند داد.

در کنار این تغییرات قدرت موتور این خودرو نسبت به قبل بیشتر شده و به لطف سیستم eDrive ارتقا یافته ب‌ام‌و، قدرت این خودروی هیبریدی به 369 اسب بخار رسیده است .

نسخه رودستر این خودرو از کوپه آن 60 کیلوگرم سنگین­‌تر بوده و وزن این خودرو به 1600 کیلوگرم رسیده است. باتری­های این i8 بزرگتر شده‌­اند و بجای پک باتری­‌های 7.1 کیلوواتی از پک 11.6 کیلوواتی استفاده شده است.

 پس از مدت ها انتظار ؛ ب‌ام‌و نسخه رودستر i8 را رونمایی کرد

این باتری‌ها 141 اسب بخار نیرو تولید خواهند کرد که با نیروی 228 اسب بخاری موتور بنزینی این خودرو ترکیب خواهد شد.

شتاب این خودرو در نسخه کوپه 4.2 ثانیه و برای نسخه رودستر آن 4.4 ثانیه اعلام شده است و گفتنی است که علاوه بر معرفی نسخه رودستر i8 از نسخه کوپه مدل 2019 این خودرو در نمایشگاه لس آنجلس رونمایی صورت گرفت.

 پس از مدت ها انتظار ؛ ب‌ام‌و نسخه رودستر i8 را رونمایی کردنظرات